Gmail reklamlarından kurtulmanın yolu!

Gmail'in yeni sekmeli görünümü, reklamlarla beraber geldi; ancak onları kapatmanın bir yolu var!

  • Zeynel A. Öztürk
Gmail reklamlarından kurtulmanın yolu!

Google, Gmail'e uyguladığı yeni sekmeli görünümle beraber bize "reklam e-postaları" da göstermeye başladı. Bu e-postalar, her ne kadar "Tanıtımlar" sekmesi altında görüntülense de bazılarımız onları normal e-postalarla karıştırabiliyor.

Tanıtımlar sekmesinde gösterilen e-postalar sizin de canınızı sıkıyorsa, onları kapatmanız mümkün. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli:

1. Gmail'de sağ üstteki çark simgesine tıklayın ve Ayarlar'ı açın.

2. "Gelen Kutusu" sekmesine tıklayın.

3. "Tanıtımlar" sekmesinin işaretini kaldırın ve alt taraftaki "Değişiklikleri Kaydet" düğmesine tıklayın.

Tanıtımlar sekmesini tamamen kaldırmak istemiyorsanız yapabileceğiniz çok fazla şey yok. Dilerseniz aynı ekran "Birincil" dışındaki tüm seçeneklerin işaretini kaldırarak sekmeleri tamamen kapatabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bırakın gmali'i outlook'a geçin. Gözünüz tasarım görsün.

@25 Tem 2013 18:53 outlookun teması çok sade, gmailin teması daha kullanışlı ve kişiselleştirilebiliyor. temaları ve eklenti tarzı scriptleri var. mesela fareyi mailin üstüne götürdüğümde mailin içini görebiliyorum.

@25 Tem 2013 20:53 mail mi okuyacaksın oyun mu oynayacaksın? Herkes sizin gibi çocukça şeylerden hoşlanmıyor.

@26 Tem 2013 00:33 herkes senin gibi sade görünümde de hoşlanmıyor.Başkasının tercihlerine hiç saygınız yok ..ne isterse onu kullanır...

ben tanıtımlar sekmesinde reklam göremiyorum

o zaman Google bırakıp Bing kullanalım oldu olacak.

internette reklama kesinlikle karşı değilim gmail hotmail`deki reklamlar beni rahatsız etmiyor (hatta youtube`daki reklamlara bile) ancak ktunnel gibi sitelerin reklam anlayışına karşıyım. reklam dediğin insanı canından bezdirmemeli yani internet reklamları insancıl olmalı çünkü bir reklam gösterecekler diye bir kapıma gelip sopa ile kafama vurmadıkları kalıyor. google google translate hizmetine bile reklam almalı görüşündeyim!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play