Gmail şikayetleri giderek artıyor!

Bugüne kadar hep övgüyle bahsedilen Gmail, son zamanlarda önemli bir sorunla karşı karşıya...

Gmail kullanıcılarının artan spam şikayeti
Gmail spam ile boğuşuyor

Son zamanlarda Gmail'in istenmeyen e-posta filtresine bir şeyler oldu. Kullanıcılar her geçen gün artan spam e-postalardan rahatsız ve artık seslerini de yükseltmeye başladılar. Gmail destek forumlarda mutsuz yüzlerce Gmail kullanıcısı Google'ın bu konuya bir çözüm bulmasını istediklerini belirtiyorlar.

Üstelik özellikle son birkaç günde artan istenmeyen e-posta sayısının sebebi kullanıcılara gelen spam e-postaların artmış olması da değil. Kullanıcıların daha önce Gmail'de spam olarak işaretledikleri e-postalar yeniden gönderildiğinde gelen kutusuna düşmeye de başladılar. Google sorunu çözdüğünü açıkladı ama henüz şikayetler bitmedi.

Diğer yandan Gmail'in ücretsiz bir hizmet oluşu ve görünürde halen beta sürecinde olması ise Google'ın daha da çok başının ağrımasını engelliyor.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

millet ne kadar huysuz. zaten spamlar spam klasörüne gidiyor. tek tıkla hepsi siliniyor. unutmayın gmail beta ve bedava. daha iyisi gelene kadar en iyisi gmail.

evet ya bende o problemden dolay hotmaile geri döniş yaptım.benimki extradan bi sıkıntı daha vardı.sıfır e-posta açıyorum ve hiç bir yere vermiyorum 1 ay geçmeden e-mail kutumda yüzlerce spam mail dolaşıyor bu ne iştir anlamıyorum gmail de hayat yok

@zeetracks.info
@str482babely.com
@greenacresbroker.com
@ot122drawn.com
@ot226proud.com

bu uzantılar tam bir gmail spam kabusu

Sorunlu sistem beta diye kurtarıyorsa, kullanıcılar tercih etmesin, google'da iyi çalışıp, son stable sürümünü çıkarsın yine kendisi beta üzerinde geliştirmeye devam etsin...

Gmail Kral kesinlikle ne olursa olsun hotmail vs den çok çok iyi

evet ya bende o problemden dolay hotmaile geri döniş yaptım.benimki extradan bi sıkıntı daha vardı.sıfır e-posta açıyorum ve hiç bir yere vermiyorum 1 ay geçmeden e-mail kutumda yüzlerce spam mail dolaşıyor bu ne iştir anlamıyorum gmail de hayat yok

--------------------------------------

spam botlar vardır. Örnek chip ismini bulduysa onu türeterek benzer adreslere de gönderir. Çok kullanılan bir adın türevlerini kullanıyorsan bomboş dursa bile spam yağar.

@ millet ne kadar huysuz. zaten spamlar spam klasörüne gidiyor. tek tıkla hepsi siliniyor. unutmayın gmail beta ve bedava. daha iyisi gelene kadar en iyisi gmail.

Arkadaşa katılıyorum gayette doğru söyledikleri , 2 tık yapmak çok zor geliyorsa artık "no comment" ..

bir de adreslerden gelen resimleri kabul edip etmeme seçeneği çalışmıyor. sürekli "bu adresten gelen resimleri her zaman göster" demem gerekiyor..

Ben spam falan görmüyorum 10 tane adresi gmail e yönlendirdiğim halde. Hatta hotmailede birsürü spam geliyordur, filtrelemiyordu hotmail, gmail e yönlendirince spam falan kalmadı.

Gmail çok güzel fakat spam postaları ayırmada gerçekten yetersiz.

Br ara ne güzeldi hiç spam düşmüyordu.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir