GMail sorunu ve ilk açıklama burada...

Bir süredir yaşanan GMail'e erişim sorunu nihayet sona erdi. Sorunla ilgili ilk açıklama burada...

Güncelleme: GMail'e erişim, 14.30 itibarı ile tamamen normale dönmüş gibi görünüyor...

Eğer e-posta ihtiyaçlarınız için Google'ın GMail'ini kullanıyorsanız, yaklaşık 3 saatir hesabınıza ulaşamıyor olmalısınız. GMail'in giriş sayfası bir süredir kullanılamıyor ve bağlanmaya çalışanlar "Server Error - Sunucu hatası" uyarısını alıyor.

Sorunun neden kaynaklandığı henüz açıklanmadı ama GMail'in yardım sayfalarında şu küçük not yayınlandı: "We're aware of a problem with Gmail affecting a number of users. This problem occurred at approximately 1.30AM Pacific Time. We're working hard to resolve this problem and will post updates as we have them. We apologize for any inconvenience that this has caused."

Açıklamanın Türkçesi şu şekilde: "Bir grup kullanıcımızın GMail'e bağlanmasını engelleyen bir problem yaşıyoruz. Problem saat 11.30'da başladı. Sorunu çözmek için çalışıyoruz ve gelişme olduğunda bildireceğiz. Sorun nedeniyle özür dileriz."

Küçük bir de not: Eğer GMail hesabınıza Outlook ya da Thunderbird gibi bir uygulama yardımıyla POP3 üzerinden bağlanıyorsanız, e-postalarınızı almaya devam edebilirsiniz. Sorun sadece tarayıcı üzerinden

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Türkiye saatiyle 12:55'te foruma bu konuyla ilgili ayrıntılı bir mesaj göndermiştim: http://www.chip.com.tr/forum/SON-DAKiKA-Gmail-e-ulasilamiyor_t94163.html

adeta tüm dünya diken üzerindeydi

kabus google iflas edese dünya biter :

googleye neler oluyor

Korku dolu anlar :( İçerde yığınla dosyam var üstelik yedeklemedim de. Lütfen Google lütfen yapma bize bunu

Gmailinizi Outlooka veya benzeri mail programlarına bağlayın, herşey bilgisayarınızda olsun, acaba Google çökse bilgilerim gider mi diye düşünmeyin :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play