Gmail yine yenilik peşinde

Google'ın Gmail için düşündüğü yenilikler bitmek bilmiyor: İşte internet devinin yeni planı...

Etiketler daha esnek ama ya alışkanlıklar?
Aynı mesaja pek çok etiket yapıştırmak mümkün

E-postalarını düzenleyen insanlar genelde postaları farklı klasörlere koyup ayrıştırmaya alışkınlar. Gmail kullanıcılarının ise böyle bir seçeneği yok. Google, etiket sisteminin daha kullanışlı olduğunda ısrarcı. Bu ısrarının sebebi ise gayet basit, etiketler esnek ve birden fazla etiket yapıştırıldığı zaman her şeyi kolayca görmek mümkün. Klasör sisteminde ise kullanıcı birden fazla özelliğe sahip postaları klasörlerden birini seçerek ona atmak zorunda. Tekrar o postayı aradığında ise yanlış klasöre bakarak bulamaması veya en azından vakit kaybetmesi mümkün.

Aslında dosyalarımızı klasörleme alışkanlığı bize bilgisayarın karanlık çağlarından kalan bir miras. DOS altındayken de dosyalarımız klasörler altındaydı, Windows altındayken de böyle. İşte bu yüzden biz de hala bu kafada hareket ediyoruz; çünkü alışkanlıkları korumak bize yeni ve daha yararlı alışkanlıklar edinmekten daha kolaymış gibi geliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bn şahsen etiket sisteminden gayet memnunum.

Google a güven, gerisini merak etme sen. :)

Hala ıvır zıvırla uğraşıyorlar. Şu contacts bölümüne bir el atmadılar gitti. Ne zaman ki kullanıcı gruplarına göre filtreleme ve etiketleme yapabileceğiz o zaman gmail benim için 1 numara olacak.

etiket sistemi için hotmail den vaz geçmeye başladım...

gmaili çok uzun süredir kullanıyorum :)) etiket sistemi gerçekten kullanışlı hotmaile uyuz oluyorum.hotmaili sadece msn amaçlı kullanıyorum bide facebook iletileri.gmail için ise gmail notifier programı güzel :))

Google hesabıma giriş yaptığımda bu yeni olayı gördüm ve hoş olmamış. İlk kez berbat bir adım attılar

kesinlikle katılıyorum hiç güzel olmamış. zaten ayarlardan hesabı silmem uzun sürmedi. mail sunucumu değiştirdim

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
Etiketler daha esnek ama ya alışkanlıklar?
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir