Gmail'den e-postalar için "Geri al" seçeneği

Google, yıllardır "beta" etiketiyle sunduğu özelliği resmi olarak Gmail'e ekledi!

Gmail'den e-postalar için "Geri al" seçeneği

Google, Gmail ile gönderilen e-postaların geri alınması imkanını bir süredir, Gmail Labs etiketiyle, beta olarak sunuyordu. İşte bu özellik, nihayet beta aşamasından çıktı ve Gmail'in bir parçası olarak, resmiyet kazandı. Bu sayede artık yanlış gönderilen e-postalar iptal edilebilecek.

Bu özelliği kullanabilmek için Gmail ana ekranının sağ üst kısmındaki çark simgesine tıklayıp "Ayarlar" menüsüne geçtikten sonra "Göndermeyi geri al" seçeneğini aktif duruma getirmek gerekiyor.

Hatalı e-postalar için 5, 10, 20 ve 30 saniyelik bir geri alma opsiyonu ayarlayabiliyorsunuz. En fazla 30 saniye içerisinde gönderdiğiniz iletiyi iptal etme şansına sahipsiniz.

Yeni bir e-posta gönderdiğinizde, ekranın üst kısmında belirecek "Geri al" seçeneğiyle iletiyi iptal edip gönderilmesini engelleyebilirsiniz.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

30 saniye ne ya... Hatta 30 saniye içinde epostayı geri al ne ya... Yıllardır bunu mu deniyormuş... Gönder dediğin epostayı bekletip 30 saniye sonra gönderiyor, sonrada bu geri al özelliği diye mi sunuyor. Google gerçektende insanları kölesi zannediyor galiba. Bu kadarına da pes doğrusu...

@24 Haziran 2015 17:45 bence iyi bir özellik niye kıskandın anlayamadım? beğenmiyorsan kullanma

@24 Haziran 2015 17:45 hayır 30 saniye bekletmiyor, hemen anında gönderiyor, hemen denedim kendi hesabıma deneme e-postası gönderdim gelen kutusuna düştü, geri al deyince hemen gelen kutusundan geri aldı. bence güzel bir özellik.

@25 Haziran 2015 09:17 gmail ler arası bir özelliktir.

Mail hizmetleri için kilometre taşıdır bu, diğer firmalara da örnek olması temennilerimizle..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir