Gmail'i Parolanızı Vermeden Paylaşın

Gmail hesabınızı paylaşırken parolanızı paylaşmak zorunda değilsiniz!

  • Ali Ruhi Öztürk
Gmail'i Parolanızı Vermeden Paylaşın

Biriyle e-posta adresinizin parolasını paylaşmak belki de en büyük güven testlerinden biri. Ayrıca bir de her yerde aynı parolayı kullandıysanız, hiç bir hesabınızı paylaşmak güvenli olmayacaktır.

Gmail'in yeni vekil sistemi sayesinde artık istediğiniz biriyle parolanızı paylaşmadan hesabınızı paylaşabilirsiniz. Kişisel hesabınıza 10 vekil atayabilirsiniz, ancak okul ve iş hesapları için bu sayı 25. Vekiller tüm mesajları okuyabilir, yollayabilir ve silebilir. Bir vekil hesabınızı kullanarak e-posta yolladığında, kendi e-postası da bilgiler arasında yer alıyor. Vekiller ayrıca Gmail bağlantılarınızı da kontrol edebiliyor, ancak parola dahil biç bir Gmail ayarına erişemiyorlar. Ayrıca vekiller sizin adınıza kimse ile yazışamıyor.

Bu sayede Gmail hesabınıza asistan, sekreter, öğrenci, temsilci, ortak çalışma ve proje arkadaşlarınızı atayabilirsiniz. Bu özellik sayesinde Gmail'in resmi alandaki kullanımı çok daha rahat olacaktır.

Bir vekile davetiye yolladığınızda, tek yapması gereken yedi gün içerisinde kendine gelen e-postadaki linke tıklamak. Vekil davetiyesi kabul edildiğinde Hesaplar menüsünden İçe Aktarma ayarları ile vekil hesaplarını kontrol edebilirsiniz.

Vekil işleminin devreye girmesi yaklaşık 30 dakika alıyor, ardından vekiller yukarıda bahsettiğimiz tüm haklara sahip oluyor.

How to set up Gmail delegationHow to set up Gmail delegation
Whether you're someone's assistant or you're just stepping in for your manager for a week, you might need to compose and respond to messages on someone else's behalf. In this short video, we'll use Delegate Dave and Manager Meredith to show us how Dave can become a delegate of his manager's inbox and send a message to their coworker, Frank.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Her açıdan en iyi email servisi Gmail'dir. Herkese tavsiye ederim. Ne yazık ki Outlook isteneni veremedi...

Eskiden insanlar daha mertmiş! Herşeyi bizzatihi kendileri yaparmış, savaşta komutanlar en önde, uluslar kavimler kendi savaşını kendi yaparmış. Şimdi ortadoğuda olduğu gibi birileri sizin adınıza vekalet savaşları yürütüyor. Gmail de trende uymuş vekalet yazışmaları çıkarmış. Peki bu vekil asilin yerine abuk subuk şeyler yazarsa alıcı ne yapacak ne düşünecek? Çok riskli fakat resmi kurumlarda ki genel yazışmalar gibi yürürse sorun olmaz.

Bu özellik bireysel gmail hesaplarında çok uzun zamandır mevcut. Videoda da görüldüğü üzere "Google for Work" için yeni başlamış olabilir.

Güzel bir paylaşım olmuş

Sen de yorum yaz