Goart, FinTech Meetup'ta Türkiye'yi Temsil Edecek

Goart, Singapur'da gerçekleştirilecek Singapore FinTech Meetup'ta Türkiye'yi temsil edecek.

Goart, FinTech Meetup'ta Türkiye'yi Temsil Edecek

Türkiye'nin öncü yazılım şirketi Astav Yazılım'ın Türk mühendislerince geliştirilip, tasarlanan artırılmış gerçeklik ile rehberlik hizmeti sunan milli uygulaması Goart, Singapur'da gerçekleştirilecek Singapore FinTech Meetup'ta Türkiye'yi temsil edecek.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile İstanbul Ticaret Odası'nın destekleri ve Bilişim Vadisi organizasyonuyla Türkiye'nin önde gelen 12 markasının yer alacağı Singapore FinTech Meetup, 11-15 Kasım 2019 tarihleri arasında 135 ülkeden 500'e yakın kurum ve 60.000 teknoloji profesyonelinin katılımı ile gerçekleştirilecek.

Seyahat severler için geliştirilen Goart uygulaması, kullanıcılarının bulunduğu lokasyonu algılayarak artırılmış gerçeklik ile Evliya Çelebi'nin anlatımıyla rehberlik hizmeti sunuyor. Goart mühendislerinin Ar-Ge çalışmaları sonucu Elazığ'ın tarihi yerleri ve müzeleri ile Ayasofya Camii'si için hazır olan uygulama 2020 yılı içinde Ankara, Sümela Manastırı ve Göbeklitepe'yi sanal rehberlik hizmetleri arasına ekleyecek. Goart beş yıl içinde tüm Türkiye'yi uygulama sayesinde kullanıcılarına gezdirmeyi hedefliyor.

Yakın zamanda uygulamaya geçilmesi beklenen Goart projesi ile Türkiye'nin 81 ilindeki tarihi ve turistik mekanlar, karma gerçeklik teknoloji altyapısı kullanılarak, tarihte yolculuk yapılacaktır. Kullanıcılar bölgenin tarihinde yaşanan olaylara yeniden tanıklık edeceklerdir. Uygulamanın hem iOS hem de Android platformlarında yayınlanması planlanmaktadır. Uygulamaya yapay zekâ teknolojileri kullanılarak sanal rehberlik hizmetine akıllı algoritmalar eklenecektir. Bu sayede sanal rehber, kullanıcı ile herhangi bir anda sürekli konuşarak yönlendirmeler yapacak ve interaktif bir şekilde uygulamanın kullanılması sağlanacaktır.

Singapore FinTech Meetup kapsamında uluslararası yatırımcılarla buluşacak Goart, Türkiye'yi ve milli uygulamasını Güneydoğu Asya ve Pasifik bölgesi başta olmak üzere dünyanın önde gelen teknoloji severleri ile tanıştıracak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz