GoDaddy'den yeni bir cevap

Bundan birkaç gün önce tamamen devre dışı kalan web ve alan adı sağlayıcısından son açıklama geldi!

GoDaddy'den ilginç bir açıklama
Sorun, sistemde yaşanan teklemelerden kaynaklanmış

Dünyaca tanınan popüler web host ve domain sitesi GoDaddy.com, Pazartesi günü saat 10:25 civarında tamamen devre dışı bırakılmıştı. Uzun saatler boyunca kullanım dışı kalan siteye bağlı elektronik posta adresler başta olmak üzere, telefon ve DNS sunucularına bağlı tüm kullanıcılar bu durumdan etkilenmişti.

Başlangıçta "hack" olarak algılanan olayın, bugün yapılan bir açıklama ile tamamen sağlayıcı firmanın kendi sistem sorunları yüzünden kaynaklandığı açıklandı. GoDaddy'nin şimdilik geçici CEO'su konumunda bulunan Scott Wanger'ın bir internet sitesinin kendisine yönelttiği sorulara karşılık verdiği cevapta durumu "Aralıklı hizmet dışı kalmalar." olarak niteledi ve sözlerine şu şekilde devam etti; "Yaşanan hizmet kesintimiz, herhangi bir dış etken yüzünden olmadı. Durumun bir 'hack'lenme ile uzaktan yakından alakası yok."

Nitekim olayın yaşandığı gün, Anonymous olarak bilinen gruba üye bir şahıs, yapılan saldırının sorumluluğunu üstlenmişti.

Sabah saatlerinde devre dışı kalan GoDaddy servisleri, 16:00'da düzeltildiği gibi, bu ve buna benzer bir durumun bir daha yaşanmayacağı hakkında da firma tarafından garanti verildi.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

Sonuçta dünyaca ünlü bir hosting firması. Müşteri kaybetmemek için söylemiş olabilir. Bana pek inandırıcı gelmiyor. TTNET'te benzer bir açıklama yapmıştı. :S

Olmaz olmaz deme. Öyle bir olur ki öylece bakar kalırsın.

bu Anonymousların ne yapacağı belli olmaz adamların yeterki canı sıkılmasın :D:D:D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir