Gold Grubu'nun 4 şirketi için iflas erteleme!

Gold Teknoloji Marketleri'nin de içinde bulunduğu 4 Gold şirketi, iflas erteleme için başvurdu!

Gold Grubu'nun dört şirketi için iflas erteleme!

Gold Teknoloji Marketleri'nin de içerisinde bulunduğu Gold Grubu, dört büyük şirketi için iflas erteleme istedi.

İflas erteleme, mali sıkıntıdaki şirketler için bir tür koruma tedbiri. İflas erteleme başvurusu yapan Gold Grubu'nun bu başvuruyu 4 Ocak'ta yaptığı anlaşıldı. Mahkeme ise yaklaşık bin kişinin çalıştığı grubun şirketleri için tedbir kararı verdi. Bu ara karar sonucunda Gold Grubu'nun dört şirketi, artık kayyum kontrolünde faaliyet gösterecek. Ayrıca, 5 Ocak tarihinden itibaren, şirketin mağazalarından bankalar üzerinden gelen paralara bloke konulmasının da önüne geçilmiş oldu.

Dava dosyasında yer alan belgelerde grup şirketlerinin neden mali sıkıntıya düştükleri de belirtildi. Nedenler arasında BDDK'nın kararı gereği uygulanan taksit sınırlaması, kurlardaki artış, yaz aylarında yaşanan siyasi belirsizlik ve küresel çapta yaşanan ekonomik sıkıntılar sayıldı. Dosyada yer alan bilgilere göre dört şirketin toplam borcu 390 milyon lira.

Yapılan başvuruda şirketlerin borca batık olduğu, iflas erteleme kararının verilmesi halinde faaliyetlerin sürdürülebileceği bilgisi yer aldı. İflas erteleme istenen şirketler, şöyle sıralandı: Gold Teknoloji Marketleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Metro Elektronik Dış. Tic. A.Ş., GSA Saat ve Aksesuar Ticaret Limited Şti, Trend Mağazacılık İnternet Hizmetleri Kuyumculuk ve Dış Tic. A.Ş. (hızlıal.com).

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Vay be bir zamanların Gold'u şimdi iflas erteliyor. Artık zaman değişiyor...

Gaziantepde Gold var her gittiğimde boş..

mağazalarına ekran kartı sorduğumda "sen iyi bi abiye benziyon, elimizde çıkma var, bişeyler yaparız" diye iade edilmiş ürün vermeye kalkmışlardı. birde sanalpazar varkı sormayın gitsin

Bu ayın 15 inde bilir kişi tarafından belirlenmesi gereken mahkemem vardı şimdi ne oldu alamazmıyım paramı geri ?

@08 Ocak 2016 00:09 alamazsın... %110 garanti... kan emici...

malum şahıslar satın alacaktı alamayınca iflas ettirip el koymaya çalışıyor...

paralel yapı iflas ettirmiş diyorlar...

iyi niyetli bir firma değil sanal pazar com sitesi üzerinden insanları mağdur etmeye devam ediyorlar.Site üzerinden bir ürün aldım satıcı elinde olmadığı için işlemi iptal etti ancak sanalpazar.com paramı iade etmiyor.Sebep bankalarla yaşadığımız sorun nedeniyle... diye hikaye anlatıyorlar.Madem dürüst adamlarsınız site neden hala aktif alışverişe açık.Konuyu bilmeyen insanlar halen alışveriş yapıp mağdur olabilirler.Dolandırıcılığın yeni bir şekli.

on gün önce gold internet sitesinden Sınger dikiş nakış makinesi sipariş ettim ürün temin edilmekte dediler ne ürün geldi ne de telefonlara cevap verilmiyor. bune terbiyesizliktir madem iflas ettiniz neden hala internet alışverişine açıksınız veya nasıl izin veriliyor suçumuz güven mek mi bizim mağduriyetimizi kim telafi edecek nereye başvuracağız bilmiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir