Google 500 milyon Android etkinleştirmiş!

Google'ın son açıkladığı Android kullanım rakamları ve fazlası şaşırtıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Google 500 milyon Android etkinleştirmiş!

Google, bugüne dek "etkinleştirilen" Android cihazı sayısının 500 milyonu geçtiğini açıkladı.

Google Android ürün yönetimi direktörü Hugo Barra, şirketin sosyal ağı Google+'da yaptığı açıklamada şimdiye kadar etkinleştirilen tüm Android'lerin 500 milyonu aştığını, günde etkinleştirilen Android sayısının ise 1.3 milyon olduğunu söyledi. Böylece Eric Schmidt'in Eylül ayında Motorola'nın basın etkinliğinde söylediği günlük etkinleştirme rakamları bir kez daha onaylanmış oldu.

Andy Rubin, bu yılın Şubat ayında günde 850 bin Android cihazının etkinleştirildiğini ve toplamda 300 milyon Android'in etkinleştirildiğini açıklamıştı. Bu seneki Google I/O konferansında ise toplam 400 milyon cihazın etkinleştirildiği duyurulmuştu. Karşılaştırma açısından, Temmuz ayı itibariyle satılan iOS cihazlarının 410 milyona ulaştığı bilgisini verelim.

Bu arada Google kampüsünde sıcaktan hasar gören Jelly Bean heykelinin de onarıldığı ortaya çıktı. Kafasında saydam plastik kullanılan heykel erimiş ve düşmüştü. Bunun ardından Google, bir "bug fix" sözü vermişti. Şimdi ise heykelin kafası, yeni bir kafayla değiştirildi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Okadar cin mali cakma telefon bile android kullanio halen 500 milyon android diye ovunuyor, ios gibi sadece kendi urunlerinde kullanilan bir sistem olsa 1 milyon civarinda kalicak demekki, temmuzda iosli 400 milyon cihaz satilmis, ver google ver 80 liralik tablettede android var, bu bir galibiyetmi simdi? Pöff

@13 Eyl 2012 20:39 uydurma alık Apple fanboyu 80TL'ye tablet pc yok...

Temmuz ayında satılan değil, temmuz 2012 itibariyle toplam satılan iOS'lu cihaz sayısı olacak.

çin malı iphonelarda bile android olunca çok doğal bu rakamlar..

ziyaretci kardes sadece S3 20 milyon satti. 1 milyonda kalacak nasil bir atmasyon yorumdur :)

"Bu arada Google kampüsünde sıcaktan hasar gören Jelly Bean heykelinin de onarıldığı ortaya çıktı. Kafasında saydam plastik kullanılan heykel erimiş ve düşmüştü. Bunun ardından Google, bir "bug fix" sözü vermişti. Şimdi ise heykelin kafası, yeni bir kafayla değiştirildi." hahahahaha çok güldüm. bug fix olarak android in kafasını değiştirmiş :D kendi kafalarını değiştirsinler önce. buglu olmayan ürünleri yok. hepsi de çalıntı fikirler..

rezalet.....

Çok komik :D Çin malında dahi varmış. Savunduğunuz tekelcilik anlaşılan bu kadar da marka bağımlısı olmaya taraftarcılık yapmaya gerek yok. Seviliyor olmasa bu kadar yere kurulmaz. 80 liralık tablete dahi kurulabliyorsa bu androidin başarısıdır başka yerlere çekmeye kendine pay çıkarmaya hiç gerek yok.

Adam paraya bakar cine degil guzel arkadaslar

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play