Google 7 yıllık ürününü unutmayacak!

Google+ geldi diye Google'ın bu emektar hizmetini unutacağını mı sandınız?

  • Gökay Özbudak
Orkut da unutlmayacak!

Google yeni sosyal ağı Google+'la beraber Facebook'un sosyal paylaşım krallığını sarsmak için emin adımlar atıyor. Ancak 2004 yılından bu yana biraz kenarda da kalmış olsa Orkut zaten belirli bir kesim kullanıcıyı memnun ediyordu.

Alexa.com'da dünyanın en çok ziyaret edilen 102. sitesi olarak gösterilen Orkut şimdiye kadar genellikle Brezilya ve Hindistan vatandaşları tarafından büyük ilgi görmüştü. Google+'ın gelmesiyle beraber Orkut'a ne olacağı sorusu da sorulmaya başlamıştı. Bir Google konuşmacısı, Orkut kullanıcılarını rahatlatan açıklmayı yaptı; "Orkut ve Google+ farklı ürünler, ve ikisi de yaşamını sürdürecektir. Zamanla, bu ürünlerin en çok hangi yönlerinin ortaya çıkacağını göreceğiz."

Orkut kullanıcılarının şu an için hesaplarını doğrudan Google+'a aktarabilecekleri bir seçenek ortaya çıkacak mı bilinmiyor. Google konuşmacısı ayrıca Orkut'a yatırım yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Orkut iyi ama google+ daha iyi olursa orkut kullanıcıları google+ yı sececektir v muhtelemelen..

öyle sanmıştım aslında amaaa... google!un bizleri hayal kırıklığına uğratmayacağını da biliyordum.. GO google! GO

orkut um var ama google + ya da davetiye talebin de bulundum daha gelmedi face kurmayı da düşünmüyorum ama orkut kapatıllana kadar zayıfta olsa kullanırım gibi

google super orkutu googlea entegre edecek gbı google :)

Bazılarının Google'ın Orkut'u kapatma senaryoları suya düştü. Yahu niye kapatılsın ki... Orkut yola devam. Google her zaman bir numara -kim ne derse desin-

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost