Google'a sor: Hadise Eurovision'ı kazanır mı?

Google'dan Eurovision için özel gadget: Bu sayfayı ziyaret edin, Hadise kazanır mı, öğrenin...

Google'a sor: Hadise Eurovision'ı kazanır mı?

Eurovision Şarkı Yarışması finali her yıl Avrupa'nın farklı ülkelerinden müzik severler tarafından ilgiyle takip edilir. Yarışma bu yıl 16 Mayıs'da Moskova'da düzenlenecek. Google, internet kullanıcılarının yarışmaya kendi ülkelerinden katılacak temsilcinin kazanma şansını değerlendirebilecekleri ve yakından takip edebilecekleri bir "gadget" hazırladı.

Google Eurovision'a özel www.google.com.tr/eurovision sitesini değişik ülkelerden katılan yarışmacıların arama verilerini kullanarak her bir katılımcının internet dünyasındaki popülerliğini gösterecek şekilde tasarladı. Bu sitede tüm katılımcıların zaman içerisinde ne kadar arandığını gösteren grafikleri bulabilir, günlük olarak güncellenen aramaları takip ederek Eurovision finaline kadar hangi ülkenin katılımcısının birinci olacağını tahmin edebilirsiniz. Ayrıca bu 'gadget'ı kolayca web sitenize ya da blog sayfanıza yerleştirmeniz de mümkün.

Ayrıca www.google.com.tr/eurovision sayfasında 2009 Eurovision Şarkı Yarışması ile ilgili haberlere bakarak oy vermeyi düşündüğünüz katılımcı hakkında daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Peki nasıl oy vereceğiz? :D

çok gereksiz birşey olmuş.hiçbişey yok

Sistem arama sıklığına göre çalışıyor, yalnız ufak bir ayrıntısı var: Ülkeler kendileri için oy veremediğinden katılımcıların kendi ülkesinden gelen arama verileri hariç tutuluyor.

Türkiye an itibariyle önde gidiyor.

Ama bizimkiler şimdi proxy kullanıp diğer ülkelerden giriyormuş gibi yapar, hatta 2 vakte kalmaz bizim lamerler olayı bitirir, biz de salya saçak sırıtarak gadget gadget takip ederiz

yazınca ilk chip geliyor :-D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play