Google'a virüs muamelesi!

Popüler bedava antivirüslerden biri Google'ı virüs ilan etti, ortalık fena karıştı...

Google'a virüs muamelesi!

Hüseyin Cem Köylü

Salı günü yayınlanan hatalı bir Windows güncellemesinin ardından Windows Security Essentials (ve hatta Microsoft FileFront) Google'ı zararlı ilan etti! Pek çok internet kullanıcısı, Google.com'a ulaşmaya çalıştıklarında JS/Blacole.BW zararlısı bulunduğu için siteye erişemeyecekleri uyarısıyla karşılaştılar.

Register'ın haberine göre Internet Explorer kullanıcıları Google.com'a erişmeye çalıştıkları anda uyarılırken, Firefox kullanıcıları arama yaptıkları zaman zararlıya karşı uyarıldı. Chrome ve Opera kullanıcıları ise herhangi bir uyarı ile karşılaşmadılar.

Problemle karşılaşan kullanıcılar Microsoft Technet destek forumlarını sorular ve şikayetlerle doldurdular. Microsoft, ilk şikayetin ardından dört saat sonra sakıncalı dosyaları Security Essentials'ın yaptığı "yanlış pozitif" hatası olarak duyurdu.

Aslında bu tarz yanlış alarmlar pek çok anti-virüs yazılımının başına geliyor. Bazen ufak sorunlar ve kafa karışıklığı yaratsa da, yanlış pozitif problemi kritik sistem dosyalarında meydana geldiğinde sistemin açılmamasına kadar sorunlara neden olabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

google a girmediğim için haberim yok .google i bıraktım artık yandex kullanıyorum mutluyum :)

Hatasız antivirüs olmaz.

tam cuk oturmuş gugılın zaten kendisi tam bir virüstür....

bence microsoft bilerek google savaş açıyo
micrsft cagrıyo google gitmiyo bu kadar basit

ya ben de sistem çöktü zannettim, ie açılış sayfası google'dı :(:(

Bence bu olayda MS ve Google varsa demek ki, bilerekten yapılmış bir şey. Bence MS bunu bilerek Google kızdırmak için yapmıştır.

MS kasten yapmıştır Bing yerine Google kullanıyorlar diye kızmışlardır...

Sen de yorum yaz