Google, adınızı reklamlarda kullanabilir!

Eğer bunu sık sık yapıyorsanız, Google'ın sizi "reklam etmesi" adeta an meselesi!

  • Zeynel A. Öztürk
Google, adınızı reklamlarda kullanabilir!

Google'ın hizmet şartlarında yeni yaptığı değişiklikler, profil bilgilerinizin reklamlarda kullanılabileceği anlamına geliyor. Hizmet şartlarını oturup okuyanların az olduğunu düşünürsek, bu durum çoğumuz için endişe verici.

Google, yeni "işlevini" şöyle açıklıyor:

"Önerilerinizin önem verdiğiniz insanlara ulaşabilmesi için Google, bazen yorumlarınızı, önerilerinizi ve diğer etkinliklerinizi ürün ve hizmetleri içinde gösterebilir. Bu, bazen Google Play müzik mağazası ve reklamlar gibi alışveriş içerikli olabilir. Önerilerin yanında isminiz ve fotoğrafınız görünebilir.

Örneğin "İtalyan restoranları" diye arattığınızda, yakınlardaki bir restoranın reklamını arkadaşınızın yorumuyla beraber görebilirsiniz. Veya Google Play'de bir arkadaşınızın yeni bir şarkı veya albümü +1'lediğini görebilirsiniz."

Buraya kadar her şey güzel olabilir, ancak "arkadaşlarınızın" +1'lediğiniz yeni şarkıları ve albümleri bilmesini istemiyorsanız durum değişiyor. Google'ın "Shared Endorsements" adını verdiği bu özellikten uzak durmak istiyorsanız, bu bağlantıyı takip edin ve sayfanın en altına kadar kaydırın.

Son olarak kutucuğun işaretini kaldırın ve Save'e tıklayın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Google üyeliği olanlar düşünsün.

@21 May 2014 13:38 olmayan kaç kişisiniz gelin size yemek ısmarlayım

Wow bu kadar gizlilik sağlıyor mükemmel googleeeeeeeee evet ben bir Google koyunuyum gözüme de at gözlüğü taktılar Google'ın gizliliğimi korumadığını göremiyorummmm nexus çıksın da alayımmmmm

Şu yasalar da olmasa Google hiç utanmadan, "Google kullanan köle olduğunu kabul eder" deyip çıkacak işin içinden...

google + kullanmayın

uzak durmada zaten var :)

youtube u ve google hesaplarını çok sık kullanıyorum google ın bu denli kullanıcıların gizliliğiyle oynaması şaşırtıcı google a hiçbir bilgimi vermemeye gayret göstersemde neden telefonumu her açtığımda mobil verinin sürekli açık olması gerektiğini söyleyen bir uyarıyla karşılaştığımı mantıklı bulmuyorum tabii bizi 7-24 gözetleyecek sonra NSA-Prism bu verileri faaliyete koyacak google ın amacı bu

valla bence kaydolurken falan gerçek ad yerine başka bir ad kullanın gerekirse de arkadaşlarınıza bu durumu anlatın

Sen de yorum yaz