Google Android: 4. çeyrekten önce çıkmayacak

Google'ın geliştirdiği mobil işletim sistemi Android'i görmemiz tahmin edilenden fazla sürebilir.

Google Android: 4. çeyrekten önce çıkmayacak
Android cep telefonu: Gecikecek mi?

Büyük bir heyecanla Google işletim sistemine sahip ilk cep telefonu bekleniyor. İşletim sistemi ile ilgili ilk videolar ümit verici (ikinci sayfada). Fakat Android işletim sistemine sahip ilk telefonlar biraz gecikecek gibi gözüküyor. T-Mobile firmasının Android yüklü ilk cep telefonlarının çıkışını 4. çeyreğe ertelemesi ile HTC'nin Dream adındaki telefonunun da önümüzdeki hafta çıkıp çıkmayacağı konusunda şüpheye düşülmeye başlandı.

HTC-Almanya'ya Android-cep telefonunun çıkış tarihi sorulduğunda kuşkulu bir cevap geldi. Bazı kaynaklara göre HTC Dream, 6 Mayısta Londra'daki HTC basın toplantısında tanıtılacak. HTC Dream'in dokunmatik ekranın yanında kaydırılabilir Q-klavyeye sahip olduğu söyleniyor.

Video: Android yüklü cep telefonu

Real Android powered phone demo and hands-on!!!!Real Android powered phone demo and hands-on!!!!

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

google merkez binasında çekilen tanıtım videosunu izlemiştim, geliştiriciler tanıtıyordu. android gerçekten güzel bir işletim sistemi. google tüm servislerinden eklemiş. windows ce nin tahtını sallayacaktır kesinlikle. ama windows verimliliğini sağlaması için üzerinde çalışılması gerekir. bu konuda cep telefonu ve pda üreticilerinin tavrıda önemli tabii.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir