Google'dan Android M geliyor!

Google, Android'in çok farklı, çok özel bir sürümü için çalışıyor. İşte Android M ve detayları...

  • Cem Şancı
Google'dan Android M geliyor!

Google'ın, doğrudan otomobillerin bilişim sistemlerinde kullanılmak üzere yeni bir Android sistemi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Otomobillere yüklenecek olan sistemin ismi Android M olacak.

Yeni işletim sistemi, otomobilin internete bağlanması için cep telefonu ile irtibat kurmasını gerektirmeyecek ve doğrudan internete bağlanabilecek. Google'ın halihazırda otomobillerde kullanılan Android Auto isimli sistemi ise bazı özelliklerinin çalışabilmesi için bir telefona ihtiyaç duyuyor.

Yeni işletim sistemi ayrıca otomobilin kameralarını, sensörlerini ve pencere düğmelerine kadar başka bir çok elektronik bileşenini de kontrol edebilecek. Tabi eğer Google'ı birazcık tanıyorsak, otomobilin pencerelerini açmaya kalktığımız anda, kokpitteki ekrandan "Otomobilinizin havasını değiştirmek istiyorsanız X oto kokuları önünüzdeki ilk benzin istasyonunda, size özel 9.99 fiyata sizi bekliyor!" benzeri reklamları da göstermek üzere hazırlığını yapıyordur.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Son dediğinizi beğendim :D

Araçların içine android koymak mı. Artık etrafta sürücüsünün hakimiyetini kaybettiği hacklenen araçlar görürüz...

adblock yükleriz

Android nedir ya?? Kim ulan bunlar??heryerde karşımıza çıkıyor!!almam ulan böle araba!!!bıktım androidden!!!

@21 Ara 2014 14:01 zaten memlekette o paket için 3000-8000 lira arası para alırlar rahat ol

Windows otomobiller için win çıkarmışdı ve hacklenmişti. Bakalım android ne olacak

Reklam işi fena mış

android tabletler ile aynı özellikte cihazlar belki de direk uyumlu tablet de diyebiliriz araç orjinal teyplerinin yerine takılabiliyor. Rahat rahat güncelleyebiliyorsunuz. android ne özellik taşıyorsa bu cihazlar da taşıyor. yani imkansız harikulade hiç düşünülmedik bir şey değil. Ancak google bu işi birazcık daha özellleştiriyor diyebiliriz. çünkü iddia ettiği motoru kontrol motor bilgisi okuma vs. bile zaten yapılabiliyor uygulama ile.

Boster yükleriz araba 250km hızla gider

@22 Ara 2014 17:34 bu iyiydi asdfgh

Sen de yorum yaz