Google, Android M için düğmeye bastı!

Google, Android 6.0'ın ilk sinyallerini, Android M ile vermeye başladı!

Google, Android M için düğmeye bastı!

Google'ın geliştiriciler forumu IO 2015'in web sitesinde ortaya çıkan Android M, tanıtım konferansı önce büyük heyecan yarattı ancak sonra siteden kaldırıldı.

Bu hareket, Google'ın sürpriz bir tanıtımla Android M'i geliştiricilere göstermek istemesi olarak yorumlandı. Android Lollipop da önceki IO konferanslarında, Android L ismiyle tanıtılmış ve sonra Lollipop ismini almıştı.

Google'ın Android M ile toplam Android kullanımı içinde %10 yer kaplayan Lollipop yerine, daha geniş kitlelere yayılacak yeni bir Android sürümü yaratmak istediği düşünülüyor. Bunun için, Android M'in iş dünyasının da ihtiyaçlarına cevap verecek yeni bir Android olması bekleniyor. Google'ın, IO 2015 geliştiriciler konferansı sırasında yapılacak Android at Work oturumu sırasında, yeni Android M'i tanıtacağı düşünülüyor.

Ayrıca, web'e sızan Android M detaylarından anlaşıldığı kadarıyla yeni Android'in sesle kontrol için daha fazla yeteneği olacak. Kullanıcıların yeni Android cihazlarıyla, sesli iletişim kurma imkanı daha fazla olacak. Birkaç hafta sonra gerçekleştirilecek Google IO konferansında tüm bu detaylar netleşmiş olacak.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Ben hala note 3 N9005 icin lollipop bekliyorum..

@07 Mayıs 2015 15:48 aynen ya, bekliyoruz.. Bir de cihaz birleşik arap emirlikleri çıkışlı galiba. TR'de 9005 satılmadı sanırım.

@07 Mayıs 2015 19:49 Bence beklemeyin 4.4.2 dekalın kasılıyor diye şikayet etmeye başlarsınız boşverin güncellemeleri bence.

Androidler çok kötü ram den dolayı

Bu ne kardeşim ya iki ayda bir işletim sistemi mi çıkar? Telefon üreticileri çok destek veriyor ya? Daha Lollipop göremedik firmalar destek vermiyor KitKat'ı Cyanogen kullanıyoruz o da dört dörtlük değil. Google'nin de Android'in de canı cehenneme. Bıktım artık boyuna telefon mu değiştireceğiz umarım en yakın zaman da Android'in sonu gelir...

her sene aynı şey. biraz yavaş çıkart şu sürümleri de içinde yeni bişey olsun ve millet geçebilsin. bıktık şu saçma googledan.

Ismi de Milk Shake olacak.

@07 Mayıs 2015 21:39 nereden biliyorsun. Belki Marsmellow olacak..

@07 Mayıs 2015 21:39 düşünsenize muffin yada milk Shake değilse Muhallebi yapsalardı büyük şok olurdu

BlackBerry 10 gibisi yok...

Adı da : Marshmallows

Arkadaşlar gelin tahminlerimizi yazalım, ben Marshmellow diyorum, bir arkadaş da Milk Shake demiş bence ikiside mümkün

android marmelat mı marsmelow mu atmaca tutmaca başlasın yuppi :)))

Lollipop cok kötu Nexus 5'te cok buyuk pil sorunlari var tam kullanimda 3 saat bile kullanamiyorsun telefonu. Bir cok uygulama beyaz ekrana dusuyor. Hala netten yada mobile datadan kopuyor. Umarim bu sorunlari duzeltirler ilk önce

Daha Lollipop dogru duzgun yayginlasamamisken bunu yarida birakip yenisine yonelmek, bu sacmalik.

@08 Mayıs 2015 11:20 ulan kimsenin lollipop u yarıda bırakıp yenisine yönelme gibi bir durumu yok. Adamlar elbet yeni işletim sistemi geliştirecekler.. Adamlar 3 ay sonra Android M yi piayasaymı sürücez demişler. Okuduğunuz şeyi anlamaya çalışın biraz.

androide masa üstü ortamı eklenir ise windows 10 ile etkili şekilde rekabet edebilir iş hayatında. zaten iş hayatı yazılımları da uyumlu androidle. windows 10 a 200-300 lira vereceğine bedava androidi tercih eder bir çok küçük firma. zaten küçük firmaların çoğu lisanssız windows kullanıyor.

Maccaron olabilir :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost