Google Android One programı dönüyor!

Google'ın ucuz telefon amacıyla başlattığı Android One programı, bir kez daha karşımızda!

  • Ercan Uğurlu
Google Android One programı dönüyor!

Geçtiğimiz yıl Google tarafından başlatılan Android One programı, düşük bütçeli cep telefonu üretimini yaygınlaştırmayı ve böylece bazı pazarlarda herkesin uygun fiyatlı cep telefonu sahibi olabilmesini amaçlıyordu. Ülkemizde de General Mobile 4G ile bir örneğini gördüğümüz Android One programının en önemli ayağı ise kuşkusuz Hindistan. Fakat Android One programıyla birlikte, telefonda kullanılacak olan donanım seçeneklerini bir hayli daraltan Google, bunun sonucunda üreticilerden bu konuda pek ilgi görememişti. Şimdi ise maçın ikinci yarısı başlamak üzere...

Şimdilerde Android One programı geri dönme sinyalleri veriyor. Wall Street Journal'ın iddiasına göre Google, bu defa daha esnek donanım seçenekleri sunacak. Böylece üreticilerin geliştirecekleri telefonda kullanılacak teknik detay seçenekleri genişleyerek, farklı tedarikçilerin ilgisi çekilmeye planlanacak. Örneğin, yeni Android One programında üreticiler 5 farklı kamera tedarikçisinden kamera talep edebilecekken, bu durum önceki programda yalnızca 1 tedarikçiyle sınırlıydı.

Android One'ın "yeniden" aramıza dönüşü için gelecek aylar hedef gösterilirken, yine gelen bir başka detaysa, cep telefonu üreticisi Lava International'ın Hindistan pazarı için bir kez daha Google'la çalışabileceği...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Google ne yapalım ? Madalyamı takalım !

@06 Kasım 2015 14:28 Gereksiz bir yorum, gereksiz bir insan.. İlgini çekmiyorsa okumazsın olur biter. Kimse sana oku diye zorlamıyor.

Evet işte beklediğim buydu. Android One projesi kapsamında çıkacak olan yeni nesil cihazlar.. O zaman kadar telefonumu değiştirmezsem muhtemelen bu yeni cihazlardan alırım.

General Mobile 4G pişmanlıktır eğer yine aynı sorunlarla çıkacaksa Türkiye'de bence çıkmasın.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play