Google, Android Silver ile ne planlıyor?

Google, Android'li ceplerdeki parçalanma sorunu için yepyeni bir çözüm bulmuş gibi görünüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Google, Android Silver ile özel hizmet verecek

Google, kullanıcılarına "yüksek kaliteli" Android deneyimi sunacak yeni bir hizmet üzerinde çalışıyor olabilir. Android Police'in keşifleri doğruysa Google, farklı üreticilerin belirli ceplerini seçerek onları "yüksek kaliteli" olarak adlandıracak ve bu cihazlara özel bir mağaza deneyimi sunacak.

Android'deki parçalanma sorunu, eskisine göre daha iyi olsa da hala 1-2 sene sonra desteği yitiren veya güncellemeleri çok geç alan birçok Android'li cep ve tablet var. Bu yeni program ise her "Android Silver" telefonu için özel bir kural seti oluşturarak birleşik bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Android Police'e göre Android Silver gereksinimleri şöyle:

- Google, farklı OEM'lerin en iyi 5 cebini seçecek,

- Telefon, kişiselleştirme olmaksızın veya çok az kişiselleştirmeyle Android'in en son sürümünü kullanacak,

- Standart bir telefonu Android Silver'a geçirmek, kolay olacak.

- Android Silver cep sahiplerine özel hizmetler sunulacak.

Google, program ortaya çıktığında mağazalarda onu bizzat tanıtmayı da planlıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Google da Apple'laşmaya başladı. Windows veya Linux'a geçme vakti geldi

@05 Nis 2014 11:14 Windows ve Linux ne alaka? Google masaüstü işletim sistemimi yapıyordu da bizim haberimiz yok. Sen Android kullanmayı bırakıp gidip Linux mu kullanacaksın? Yok yani neyden neye geçiyorsun? iOS desen Windows Phone desen Tizen desen başka bir şey desen anlarım da Linux ney Windows ney?

Samsung ilk sırayı kaptı o zaman

aylık ücretli üyeliklede olabilir özellikle nexuslara sunulmalı.

ozel android yani? Sacmalik bu oyle sey mi olur ya.

güzel haber

çok güzel bir düşünce , güzel olmazmıydı telefonuna göre mağaza kasmayacak oyunları görüyorsun kasıcak oyunları oynamıyorsun :) , şöyle birşey olsa aslında süper olurdu tüm oyunlar düşük sistemlerde çalışıcak ancak kasmayacak oda kasacak oyunlar telefona göre ayarlanırsa ve çözünürlü filan oyun aynı ama görüntüsü düşük olcak :)

Nesquik'i ineklere yedirsek süper olur misali, Google bunu yaparsa süper olur. Firma bi işletim sistemi çıkarıyor bir sene sonra üst seviye telefonlara geliyor. Diğerlerine ise en az 2 sene sonra veya hiç gelmiyor. Bu zamana kadar firma bir veya iki sürüm daha çıkartmış oluyor. Kullanıcılarda böylece eskimiş bir işletim sistemini kullanmak zorunda kalıyor.

Akıllı Telefon = Android Çöp Kutusu =Windows Phone Tuğla = İos

bu ancak parçalanmayı arttırır..

Galaxy Note'ta kalemi çıkartıp yürürsen telefon uyarı verir. Silver bunu sunabilirmi? Kısaca Cihazımızın tüm özelliklerini kullanabileceksek silvera geçmek için beklemem. Touchwizz den genel olarak memnun değilim.yada silverdan istenirse geri dönüş olabilecekmi?

cyanogenmod kullanın

Fikir güzel ayrıntısı saçma. Markalar zaten en iyi telefonlarına güncelleme veriyor hem de bir,suru ek özellikle birlikte. Asıl mesele bu sistemi orta seviye ve giriş seviyesi telefonlara uygun hale getirmek, güncelleme alamayanlar onlar.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play