Google, Android TV ile geliyor!

Google, Android'in her kırıntısından sonuna kadar yararlanmaya kararlı! İşte bunun son kanıtı...

Google, Android TV ile geliyor!

Akıllı telefon hareketiyle başlayıp tabletlere, bilgisayarlara ve oradan da televizyonlara kadar sıçrayan sanal platformlar, bir yenisine daha kavuşmak üzere. Google'ın üzerinde çalıştığı yeni televizyon platformu Android TV, ekran görüntüleriyle birlikte sızdı. Google TV'den ziyade, daha fazla eğlenceyi gözeten bir arabirime sahip olacak olan Android TV, bir bilgisayar platformu değil, tamamen televizyon ve sinema odaklı bir sistem olacak.

Android TV, Google TV'den farklı olarak daha çok Apple TV, Amazon Fire TV ve Roku gibi daha az iddialı ve basit bir yapıda olacak. Kullanıcılar ekranda basitçe dolaşarak izleyebilecekleri film seçeneklerini, televizyon şovlarını, uygulamaları ve oyunları görebilecekler. Farklı kategoriler altında sunulabilecek olan içerikler arasından televizyon karşısındakilere önerilerde de bulunulacak.

Google'ın, Android TV platformunu ilk başta kendi özel cihazlarıyla sunması bekleniyor. Daha sonrasındaysa, bu platform TV üreticileriyle yapılacak anlaşmalara göre TV'lere de girebilir. Bakalım Google TV ve Chromecast'ten sonra bu defa da Android TV ile şansını deneyen Google, ne kadar başarı gösterebilecek.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Bence bu pazarın lideri tartışmasız Amazon Fire TV olacaktır,ürün çok güzel

sorun android :/

Ya şu dandik çöp kutusu Androidi her yere sokmayın arkadaş.

vasat ve yetersiz.....

Chromecast'ı kardeşim ABD'ye gittiğinde getirmişti. Bana pek de kullanışlı gelmedi. İzlediğim videoyu router üstünden ekrana atmaktan başka bir işe yaramıyor.

Beceriksiz acemi cuhela tayfasi yine Android'e kusmuslar, kendi cahillikleri icin neden Android'i suclarlar anlamak mumkun degil. 4-5 yildir Android TV box kullaniyorum daha sorun yasamadim, TV nizi eglence merkezine donusturuyor daha ne istiyorsunuz?

fanboyar hemen androidi kötülüyor ama kötülerken yaşını belli ediyor farkında değil :D

android yetersiz ve sorunlu bir sistemse neden en iyi markalar (samsung , lg , sony , nokia (3 model) , htc vb...) markalar androidi tercih ediyor. ve bu arada androidi kötüleyeceğinize kendiniz yapın daha iyisini kullanak

gercekten guzelmis merakla bekliyorum

Ben XBMC kullaniyorum.Tek eksigi Netflixin olmamasi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir