Google, Android'i daha düzenli güncelleyecek!

Google, Nougat'la birlikte, Android'de yaşanan güncelleme kargaşasını bitirmeye hazırlanıyor!

  • Cenk Atlı
Google, Android'i daha düzenli güncelleyecek!

Google, mobil işletim sistemi Android için sunduğu güncellemelerin daha düzenli ve daha sık olması için yeni bir plan üzerinde çalışıyor. Son birkaç yıldan beri her yıl ancak bir tane büyük bir güncelleme alan Android, bununla birlikte belirli aralıklarla orta ölçekli bakım sürümleri, küçük özellik güncellemeleri ve aylık güvenlik yamaları da alıyor.

Google Android Nougat'la ilgili yayınladığı yeni bir blog gönderisinde gelecekte bu güncelleme planlarının daha tahmin edilebilir bir hale geleceğinin işaretlerini verdi. Buna göre firma önümüzdeki aylarda Nougat için oldukça düzenli bir bakım takvimi hazırlamış durumda. 

Yapılan bu açıklama Android'in yeni versiyonları için üç ayda bir sunulacak olan güncellemeler olarak yorumlanabilir. Diğer yandan yeni Nougat beta'larını ilgili Nexus kullanıcılarına ulaştıran herkese açık beta programının da bütün yıl boyunca devam edeceği belirtiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Android ilk önce güncellemeden ziyade paracı tavrını düzeltsin. Android ücretsiz diyor ama her yeni sürümle birlikte cihazlar güncelleme alacak mı diye insanlar kaygıya düşüyor. Kimse demesin Android veriyor firmalar uygulamıyor diye. Eğer ücretsiz diyorsa ücretsiz uygulanabilmesi için firmaları zorlasın. Bazen 2 yıllık telefonlar bile yeni güncelleştirmeyi alamıyor.

@25 Ağustos 2016 15:08 katılıyorum arkadaşım. mesela benim Z3'üm amiral gemi olarak tabii tutulan cihaza sen nasıl güncellemeyi vermezsin! :S sözde başta kesin verilecek denmişti oysa

@26 Ağustos 2016 05:53 Güncellemeyi vermemesi kötü ama adamlar zaten kutusundan gelen ilk sürümü de saydığında 4 günceleme veriyor zaten. Z3'ü ele alalım. Piyasaya çıktığında ilk 4.4 ile geldi. Sonra 5.0, 5.1 ve 6.0 güncellemelerini verdi. Sonra bitti. Google'da da senaryo aynı. Nexus 5 e de aynısını yaptılar. Z3'e mod ile yine 7.0 kurulur o ayrı. Google 7.0 betasını Z3'e sundu o daha ayrı...

4 sürümdür bitirecek

24 versiyon sonra ancak farkında oldular bir 24 versiyon sonra hayata geçer muhtemelen

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play