Google, antivirüs devini satın aldı

Google, bu antivirüs devini bünyesine kattığını resmen duyurdu! İşte arama devinin son hamlesi...

  • Zeynel A. Öztürk
Google, VirusTotal'ı satın aldı

Google, blog'unda yaptığı açıklamada bir antivirüs firması olan VirusTotal'ı satın aldığını duyurdu. Şirket, bu satın almanın ardından antivirüs hizmetlerini vermeye her zamanki gibi devam edeceğini açıkladı.

VirusTotal, blog'unda yaptığı açıklamada kısıtlı kaynaklardan dolayı gelişimini devam ettiremediğini söylerken, böyle bir zengin ve "uzun süreli partner" tarafından satın alınmasının iyi bir etkide bulunacağını düşünüyor. VirusTotal'e göre bu haber, kullanıcıları için iyi, zararlı geliştirilenler için kötü bir haber. Zira şirket, Google sayesinde zararlı tarama araçlarının kalitesinin ve gücünün artacağına inanıyor.

VirusTotal'in Google tarafından satın alınmış olması, VirusTotal'in hizmetlerinin ve markasının bittiği anlamına gelmiyor. Bunun yanında şirket, diğer antivirüs şirketleriyle ve güvenlik uzmanlarıyla olan ortaklıklarını devam ettireceğini söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Şok oldum :) VirusTotal gerçekten güzel bir site

reklam gelirine dayalı ücretsiz antivirüs hatta internet security bekliyoruz google'dan.

Googlenin neti ele geçirme planında küçük bir adım ama kullanıcılar için büyük faydalı bir adım. Karda gibiyiz. Bir gün, Microsoft. Apple, Google üçlüsünden birine bir şey olursa ve yerini diğer ikili doldurursa bittiğimiz gündür.

boş ve gereksiz işlere gugıldan tam gaz devam....

Bu hamleden sonra Google artık işletim sistemlerine güvenlik yazılımlarıda çıkarır hatta tek bu değil küçük antivirüs şirketlerinide satın alır. Çünkü bu işte para var. Para nerede Google orada.

kendi işletim sistemini geliştiren GOOGLE için bu satınalma az bile

valla googleden pc ler icin bir işletim sistemi bekliyorum. adnroid geliştirip birşeyler yapa bilirler. chorme internet tarayıcılarıda var antivirüs leride oldu. bunun yanında bir dünya daha özellikleri var yoksa google microsftda salam rakip mi olucak bekleyip gorucez.

@10 Eyl 2012 22:37 zaten chrome os diye bi işletim sistemi var. Şuanda birkaç notebook üreticisi chrome os işletim sistemini kullanıyor

En iyi virus tarama sitesi. Google sayesinde hızı kapasitesi ve saygınlığı daha da artar inşallah.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play