Google ve Apple'ın çıkar çatışmaları

Google MS'e karşı; MS Apple'a karşı... Bunlara alışığız ama arka planda daha ciddi bir savaş başladı

  • Ali Güngör

Chrome - Safari, Chrome OS - MacOS savaşı

Chrome - Safari, Chrome OS - MacOS savaşı

Google'ın telefonları Amerika'nın dört büyük servis sağlayıcısı tarafından satılacak. Oysa Apple iPhone sadece AT&T tarafından satılıyor. iPhone ile rekabet etmek isteyen Motorola gibi firmalar da çözümü Android'de buluyor. Google pek çok firmadan gördüğü destek sayesinde Apple'ın canını çok sıkabilir.

Google'ın geliştirdiği Chrome internet tarayıcı Apple'ın Safari'sine, işletim sistemi Chrome OS ise Mac OS'a rakip oluyor. Yani cepheler oldukça fazla ve durum Apple için de Microsoft için olduğu kadar tehlikeli olmaya başlıyor. Google- Microsoft rekabeti oldukça sert olduğu için henüz Google- Apple rekabeti şiddetlenmiş değil ama bu durum yakında değişebilir. Google'ın CEO'su Eric Schmidt'in Apple'ın yönetim kurulundan geçen ay ayrılması da bunu işaret ediyor olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Google silip süpürür piyasayı, itunes mtunes kalmaz. Adamların stratejileri güzel bi kere.

ohhh bee apple lanetinden kurtuluyoruz sonunda
çoookk şükür ALLAH' ım...!!!

pis sömürgeci bir firmanın piyasada can çekişerek gebermesini zevkle takip edeceğim, tabii olan mac almış olanlara da olacak ama onlarda iyi araştırıp doğru kararlar verselerdi, artık yapacak bir şey yok.

INTEL PC VE WINDOWS KULLANAN HERKESE SAYGILAR

Itunes karsisinda kimsenin sansi yok.

google agzındaki salyalarla her gordugu alana girmeyi her karlı gordugu sirketi dusman belliyecegıne önce duzgun arama yapabilmeyi ogrensin!

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Chrome - Safari, Chrome OS - MacOS savaşı
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir