Google, araba üretmeyi planlamıyor...

Sürücüsüz otomobil dendiğinde akla gelen ilk isim olan Google'dan, herkesi şaşırtan açıklama!

  • Levent Öztürk
Google, araba üretmeyi planlamıyor...

Her ne kadar Google şu anda kendi sürücüsüz arabasını üretmiş ve test ediyor olsa da, firmanın planı bu işi seri üretime dökmek değil. Almanya'daki Frankfurt otomobil fuarında Google merkez ve doğu Avrupa yöneticisi Philipp Justus'un söylediğine göre firma, bir araba üreticisi olmayı planlamıyor: "Bu, yalnız yapabileceğimiz bir şey değil. Ayrıca Google, bir araba üreticisi olmayı planlamıyor."

Google'ın eski Ford ve Hyundai Genel yöneticisi John Krafcik ile anlaştığı ve otonom araba üretme planlarını ilerlettiği söylentileri, geçtiğimiz hafta artmaya başlamıştı. O sırada Krafcik'in yayınladığı bir tweet de yöneticinin, Google'a yardımcı olmak için sabırsızlandığı belirtilmekteydi.

Justus'un açıklamasına göre Google, otomobil endüstrisi ile ortak çalışmaya devam edecek. Ancak diğer otomobil üreticileri ile ortak çalışmasına devam edecek olan firmanın, kendi arabalarını üretmek ve satmak gibi bir planı yok.

Bunun anlamı, sürücüsüz araba teknolojisinin arkasındaki itici güç olan Google'ın, bir gün diğer firmalar tarafından kullanılacak olan teknolojiyi geliştirmekte yetineceği. Tabii ki Google'ın gelecekte fikrini değiştirme ihtimali de bulunmakta...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

En mantıklısını yapıyor. Araba firmaları donanımı üretecek, Google'da yazılımını. Temiz iş.

Satacaksın google. Benim hayalim bu . Millet direksiyon başındayken ben arabanın içine yayılıp millete bakıp gülecektim

@22 Eylül 2015 11:10 Googlenin kölesi olarak mı ? Peh...

@22 Eylül 2015 11:10 yorumunu ne kadar çok beğenilmiş

Adamlar sadece lisanstan kazanacak. Adamlarin isi yazilim, donanim dedigin her sene yatirim istiyor. Urettigin lisans ise yillarca durdugu yerden sana para kazandiriyor.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play