Google: Arama devi indeksini genişletiyor

Google ile arananlar listesine yeni bir madde daha ekleniyor: Arama devi bakın yakında neyi arayacak

  • Halil Mollaoğlu
Google: Arama devi indeksini genişletiyor
Google: Firma "Docs" hizmetiyle hazırlanan dokümanları indeksine dahil etmek istiyor.

Arama motoru sunucusu Google ilerde dokümanları da arama indeksine katmak istiyor. Hedef alınan dokümanlar "Google Docs" ile hazırlanıp kaydedilmiş dokümanlar olacak. Elbette bu durum tüm dokümanlar için geçerli olmayacak.

Hazırlanan dokümanların, tabloların veya sunumların indekse dahil edilmesi için "herkesin erişimine açık" biçimde işaretlenmiş olmaları gerekiyor. Google'ın hazırladığı yardım makalesine göre ancak bu yapıldığında belgeler otomatikman indekse dahil ediliyor. Şu sıralar oluşturulan tüm dokümanlar olarak "özel" olarak (varsayılan) işaretleniyor.

Google indeksleme işine ekim ayında başlıyor. Bu tarihten itibaren dosyalar normal Google aramalarında da sonuç olarak gösterilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

tam anlayamadım, sanırım akşam yorgunluğu.
bilgisayardaki doc belgeleri mi?
yoksa web sitelerindeki doc belgeleri mi?

Editörün notu:
Google Docs'ta online belgeleri

Google'a şu arama özelliğide eklenmeli. Misal bir kuş gördünüz ve adını bilmiyorsunuz öğrenmek istediniz o kuşun bir resmini çekip Google'a upload ediyorsunuz Google size bu kuşla ilgili ayrıntılı bilgileri veriyor.Sadece kuş değil herşey olabilir.Bu fikir hayata geçerse çok faydalı olur.

"Google'a şu arama özelliğide eklenmeli. Misal bir kuş gördünüz ve adını bilmiyorsunuz öğrenmek istediniz o kuşun bir resmini çekip Google'a upload ediyorsunuz Google size bu kuşla ilgili ayrıntılı bilgileri veriyor.Sadece kuş değil herşey olabilir.Bu fikir hayata geçerse çok faydalı olur."

Yanlış hatırlamıyorsam bunun çalışmaları sürüyor Google'da.

peki kuş yerine birinin fotosunu upload ettik o zaman da verse nasıl olur.

fena fikir değil ama bilgisayarların şekilleri tanıması için yıllar gerekir
ha yapılır, hatta önce google yapar, sonra da windoze fanatikleri linux ile profesyönel işler yapılamacayacağını sayıklarlar

artık ödevler tezleer staj defterleri projeler hepsi google sayesinde çok kolay yapılacak

Bence google a dinleyipte ismini hatırlayamadığımız sarkılar içinde bir hizmet eklensin :) mırıldan upload et google sana söylesin :)

Sen de yorum yaz