Google arama sonuçlarında siyah rengi deniyor

Google, arama sonuçlarında birçok kullanıcıyı üzen bir değişiklik deniyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Google arama sonuçlarında siyah rengi deniyor!

Google'da tüm sonuçları mavi renkte mi görüyorsunuz? Yalnız değilsiniz; sadece Google'ın yaptığı bir araştırmayla karşı karşıyasınız.

Siyah renkli yazı tiplerinin ağırlıklı olduğu renk düzeni gazeteleri andırsa da çoğu kullanıcıyı üzmüş durumda. Bazı kullanıcılar, bu durumu Google Search Help forumlarına taşırken bazıları yeni düzenden dolayı gözlerinin rahatsız olduğunu, bu nedenle Firefox veya Bing'e geçmeyi düşündüğünü söyledi.

Bazı kullanıcılar ise yeni görünümü "korkunç" ve "berbat" sözcükleriyle nitelendirdi. Bir kullanıcı Twitter'da paylaştığı bir gönderide arama devine "kötü Google" dedi.

Google daha önce de alıştığımız renkleri yerine farklı renk düzenlerini denemişti. Firma bugün gördüğümüz renklere ulaşmak için 41 farklı mavi tonu denemişti. Google'ın karar kıldığı mor renge yakın mavinin daha fazla tıklandığı, yani daha fazla reklam geliri sağladığı biliniyor.

Siyah yazıların tıklamaları düşürmesi halinde onu bir daha görmeyebiliriz. Yine de bazen çılgınlaşabilen Google'ın bir sonraki hareketini tahmin etmek o kadar kolay değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

siyah iyi olmuş bence

Ben de noluyor falan sandım Google yasa mı büründü..

bende iki gündür böyle arkadaşlarıma soruyorum siyah mı diye hayır mavi diyorlar tarayıcıda falan bir bozukluk var sandım.. ayrıca görünüşü gerçekten hiç iyi olmamış girdiğiniz linkleri anlayamıyorsunuz ve her taraf simsiyah o ne öyle..

Ben de hala mavi beni denemek istememişler oysa ki zamanında facebook'un tüm testlerinde yer alırdım :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost