Google aramaları yine değişti

Belki siz henüz göremiyor olabilirsiniz; ama Google önemli bir değişikliğe daha imzasını attı!

  • Ali Güngör

Google arama sonuçlarının sunumunda da geliştirmelere gidiyor. Görsel aramalarında artık aynı sayfada çok daha fazlasını görmek mümkün.

Google görsel arama sayfasında normalde 3'e 6'lık bir şekilde 18 sonuç gösteriliyordu. Ancak Google görsellerin çevresindeki boşlukları azaltıp metinleri çıkartarak aynı sayfaya çok daha fazla görsel sığdırdı.

Bununla da kalmayan arama devi, artık aşağıda sonraki sayfaya tıklamaya gerek kalmadan, sayfa kaydırıldıkça daha fazla sonuç gösteriyor. Bu sayede aramalar hızlanıyor.

Bu özellik kullanıcıların ancak küçük bir kesimi tarafından görülüyor; ancak önümüzdeki günlerde bütün kullanıcılar görebilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Daha sade ve daha kullanışlı olmuş bence. Google kendi felsefesine uymakta kararlı :)

Bu özellikler, fazlaca Bing'ten esinlenilmiş gibi:)
http://www.bing.com/images/search?q=iphone&go=&form=QBIR

peki resmin ebatına göre arıyorsak bunu nasıl öğreneceğiz?

Bende oldu bu. sonraki aramamda kayboldu ama.. eskisi daha iyidi galiba ama kesin bisey oyleyemem cunki alismadim daha

Bende son cümleyi okumamışım neden bende olmuyor diyorum, hoş uygulama google sağolsun

ben gördüm, sonra eski haline geçmiş... bing gibi olmuş, eskisine alşmıştık, bunu yadurgadım sanki

Şimdi daha göze hoş gelen bir görünüme kavuşmuş ama umarım imleci üzerine tuttuğumuzda bilgiler seri bir şekilde açılıyordur.

tıpkı bingin resim arama özelliği gibi olmuş.öyle ya da böyle dev google bile olsa kendinden küçüklerden bişeyler asırmaktan geri durmuyor...

tıpkı bingin resim arama özelliği gibi olmuş.öyle ya da böyle dev google bile olsa kendinden küçüklerden bişeyler asırmaktan geri durmuyor...

"Bununla da kalmayan arama devi, artık aşağıda sonraki sayfaya tıklamaya gerek kalmadan, sayfa kaydırıldıkça daha fazla sonuç gösteriyor. Bu sayede aramalar hızlanıyor."

Bing yapsaydı taklitçi olacaktı, google yapınca yenilikçi olur,
Bing yapınca köyüydü ama google yapınca süperdir, çünkü google herşeyin en iyisini yapar. Resim arama geliştirmesi tamamen bing kopyası hiç kusura bakmayın sayın googlesever seyirciler.

tıpkı bingin resim arama özelliği gibi olmuş.öyle ya da böyle dev google bile olsa kendinden küçüklerden bişeyler asırmaktan geri durmuyor...

google kullanışlılık yönünden geçilemediği için yahoo ve bing gibi rakipleri görsel janjanlarla açığı kapatmaya çalışıyorlardı. Şimdi google o janjan farkını da açıyor.. Linux rullaz!!!

Google anasayfasına duvar kağıdı koyduğu an kendini ele vermişti zaten şimdi ikinci vaka da gelmiş oldu :P

Ne google dns kullanırım ne de gerekmedikçe google arama motoru, hatta tarayıcının adres satırına facebook.com yazmak yerine google arama çubuğuna facebook yazıp aratan sonra çıkan arama sonucuna tıklayarak facebook'a giren başta kardeşim olmak üzere herkese ayar oluyorum :(

bak sinirden ellerim titriyor yazzamıyoruummmmmm :P

Bende Şu an o şekilde çıkıyor..!

Bunu bende akşam farkettim

aşağıdaki temel görünüme geçin e basın geçiyor

Sen de yorum yaz