Google Arama'ya Yeni Tarih Filtresi Seçeneği

Google, arama sayfasına yeni bir filtreleme özelliği ekliyor!

  • Ercan Uğurlu
Google Arama'ya Yeni Tarih Filtresi Seçeneği

Arama motoru dendiğinde akla ilk gelen Google olurken, elbette bu ünlü arama motoru için araştırma ve geliştirmeler durmaksızın sürüyor. Google Arama'lar için yeni arama kriterleri geliştirmeye devam eden Google ekibi, şimdi bunlardan birini daha test ediyor. Google Search için yakında göreceğimiz yeni arama filtresi, tarihe ilişkin.

Bilindiği gibi şu anda Google'da bir arama yaptığınızda, Araçlar menüsünden arama kapsamını; herhangi bir zaman, 1 saat, 24 saat, 1 hafta, 1 ay ve 1 yıl olarak seçebildiğiniz gibi, bir de özel aralık belirleyebiliyordunuz. Yani gireceğiniz iki tarih arasında arama gerçekleştirebiliyordunuz. Google, şimdi bunlara 2 yenisini daha ekliyor.

Bu defa, belirteceğiniz bir tarihten öncesini ve sonrasını arama imkanı tanıyan kriterleri de aramalara ekleyen Google, şu sıralar bu özelliği test halinde. Test sırasında yakalanan görüntülerden biri de Avengers EndGame'e ait.

2019'dan önce Avengers EndGame ve 1 Mart 2019'dan sonra için Avengers EndGame araması yapılan testlerde, ayrıca yine Avengers EndGame öncesi ve sonrası şeklinde de aramalar yapılmış.

Yeni özelliğine ne zaman kullanıma sunulacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost