Google+ artık yabancı dilleri çevirecek

Google'ın sesizce büyüyen sosyal ağı, çoğumuzun bir sıkıntısını daha ortadan kaldıracak!

  • Cem Şancı
Google+'ya tercüme yeteneği geldi

Google, işlerin pek yolunda gitmediği sosyal ağ servisi Google+ için, tek tıkla "çeviri" hizmetini devreye soktu. Böylece kullanıcılar, kendi dilinde olmayan yorum ve metinelri, üzerine tıklayarak kolayca kendi dillerine çevirebilecekler.

Google geçen yıl bu işlem için bir Chrome eklentisi çıkarmıştı ve sadece eklentiyi kuran Chrome kullanıcıları çeviriyi yapabiliyordu. Ancak Google şimdi bu hizmeti Google+'ya entegre etti ve bir eklenti olmadan kolayca kullanılacak hale soktu. Google+'nın yeni yetenekli versiyonu için mobil uygulama da yakında güncellenecek.

Google+ çeviri servisi elbette Google'ın çeviri hizmeti Google Translate tarafından sağlanıyor. Dolayısıyla, Google Translate'de ortaya çıkan çeviri sorunları, Google+ için de sorun oluşturmaya devam edecek. Türkçe'de tek tek kelimelerin çevirisi isabetliyken, cümle çevirilerinde sorun çıktığını hatırlatalım.

Google ayrıca, Google+ için üçüncü parti geliştiricilerin uygulamalar geliştirmesine de izin vermeye başladı. Böylece iki yıldır pek yolunda gitmeyen Google+ servisinin, bundan sonra gelişminin hızlanacağı tahmin ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Şu annda en iyi mail servisi Google'ın 'ama' G+'ın şansı yok. Şu par am bi gelsin dünyanın en iyi ürünlerini ben üreteceğim. Secret Island...

Aramazsan arama yar arama yar arama! Zaten merhem olmazsın sen benim gönül yarax2ma!

evet şuan bende var mesela çeviri kullanıyorum eh işte artık çevirdiğini birde benim çevirmem gerekiyor anlamak için ama :D hiç çevirememekten iyi yani. Ama eklentisiz iyi olmuş bak şimdi bütün sıkıntılarımdan kurtuldum bir rahatlama geldi XD

aman girdim bi hafta kadar kullandım çok saçma sapan bi site kapattım gitti facebookun gözünü seveyim :)

twitterda yıllardır var

Düzeltilmesi gerekir. Türkçe kelimeleri çevir diyor fakat diğer tüm dillerde çevir seçeneği görünmüyor :)

Sen de yorum yaz