Google artık yenilik istiyor!

Google, bu işler böyle olmaz diyor ve ne istediğini açıkça söylüyor! İşte istenen yenilik...

  • Gökay Özbudak
Google'ın istediği değişiklik
Chrome'daki açıklar da kapatıldı...

Siyah Şapkalı güvenlik konferasından hemen önce Google, Chrome tarayıcısındaki 7 adet açığı tamir eden bir güncelleme yayınladı. Google'ın yazılımlarındaki güvenlik açıklarını bulanlara para ödülü dağıtacağını sizlerle paylaşmıştık. İşte bu ödüllerin meyvesini yiyen Google, 3 adet yüksek dereceli, bir adet de normal dereceli açığı, güvenlik araştırmacıları sayesinde bularak kapattı.

Ayrıca Google geçen hafta yayınladığı blog yazısında, yazılım açıklarının bildirilme yönteminde bir reform yapmayı önerdi. Google'ın düşüncesine göre, açığı bulan güvenlik araştırmacısı, yazılımı yapan firmaya bu açık hakkında bilgi vermeli ve yazılımcı firma, açığı giderene kadar araştırmacı herhangi bir şekilde bu açığı açıklayamamalı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

gayet manıklı :D

Para veriyorsa mantıklı olan bu zaten. Yani Google çalışanları da ahmak değil ya; paylaşılan verilere onlarda ulaşabilirler.

Ödül için ellerinden geleni yapacakları için en güvenli tarayıcı Chrome diyebiliriz :D

Hackerlarda, oldu canım,sen iste yeterki derler eminim :)

google ı seviyoruz google dan işletim sistemide bekliyorum ben şöyle uygun fiyatlı ama kaliteli

Para ödülü cazip olabilir ama hacker dediğimiz adamlar zaten bildiğimiz kadarıyla heyecan, aksiyon isteyen adamlar bu yüzden zor yolla bu açığı kullanıp insanların parasını çalmak onlara daha çekici gelir bence. :)

Güvenlik açıkları sadece hackerların elinde mi ki herkes hackerlardan bahsediyor ? Birçok bu işle uğraşan insan var adam kötü yoldan kanunsuz para kazanmak istemeyip açığı google a verebilir. Demekki bunu söyleyenlerin çoğunun eline böyle bir açık geçse direk kanunsuzluğa başvuracaklar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play