Google, balon üzerinden 4G dağıtacak

Biz halen 4G'yi göreceğimiz günleri beklerken, başkaları, bir yerlerde 4G'yi balonla dağıtıyor!

  • Cem Şancı
Google balonla 4G bağlantısı sağlayacak

Google'ın balonla intenet dağıtma projesi, Project Loon, Yeni Zellanda'da denemelerine başarıyla devam ediyor. Google balonlar sayesinde, internete erişimde zorluk çeken bölgelere geniş bant internet erişimi sağlıyor.

Firma şimdi balonlarına 4G teknolojilerini adapte etmeye başladı. Böylece Project Loon üzerinden internete bağlanacak aboneler, 4G hızına ulaşacaklar.

Project Loon balonları, 200 gün boyunca hiçbir bakıma ihtiyaç duymaksızın havada asılı kalabiliyor ve altındaki bölgeye internet erişimi sağlıyor.

Google ayrıca, güneş enerjisiyle çalışan ve aylarca havada kalabilen robot uçaklarla havadan internet bağlantısı sağlamak üzere yürüttüğü Titan projesindeki testlerde de başarılı sonuçlar alıyor. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

bize yaramaz... arızalar sabote eder...

Biz halen 4G'yi göreceğimiz günleri beklerken, başkaları, bir yerlerde 4G'yi balonla dağıtıyor! 4G ye geçmeyi istemek ile hükümete sallamak birbirine karışmış

Surrey Üniversitesi İletişim Sistemleri Araştırma Merkezi Direktörü Prof. Rahim Tafozolli, "4G'nin bizim için modası geçti. 10 yıl önce 4G alanında çalışmaya başlamıştık. 5G alanında da çalışmalara şimdiden başladık" dedi. (Ekim 2012 haberi) biz de 4G geldi diye bayram ediyoruz :S

adamlar 5g ye geçecek 6gyi test edyor bizde hala 3g çekmeyen yerler var gerçekten çok korkunç bir durumdayız doğan görünümlü şahin gibi dıştan gelişmiş ülke içe bakınca gel'işmemiş motor :??

@08 Mar 2015 19:40 .ekse ne olcak sanki kulanbiliyoruzda yok kotası yok mb yok parası rezil ettiler.

Bu fiyatlarla ne yapayım ben 4G'yi!

@Turktelekom #Turktelekom :)

sakıncalı bir proje

@09 Mar 2015 01:13 neden ? çalıştığın firmanın kârımı azalır

bizde ancak gelecek sene başlar hayatına 4 g çünkü bürokrasi en büyük engel ülkemizde ihale olcak oda sürer bir sene.malum 3 g 2007 de hizmete girmesi gerekti ama ihaleler yüzünden ancak 2009 2010 da hizmete girdi ben ise daha 2006 da bg kullandım 3 g yi siz düşünün nekadar geriden gidiyoruz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play