Google+ baştan aşağıya yenilendi!

Kapandı kapanacak derken Google, Google+'ı baştan aşağıya yeniledi!

  • Onur Seven
Google+ baştan aşağıya yenilendi!

Google, sosyal ağ platformu Google+ tasarımını genel olarak yeniden elden geçirdi. Servis, Google'ın geniş kullanıcı tabanı ile Facebook ve Twitter gibi sosyal medya ağlarının hızlı büyümesini bastırma umuduyla 2011 yılında duyurulmuştu.

Yeni Google+ akıllı telefonunuz ya da tabletinizde de masaüstü tarayıcıda olduğu gibi daha iyi çalışabilmesi için bazı düzenlemelerden geçirilmiş durumda. Tamamen yenilenen tasarımda Topluluklar ve Koleksiyonlar platformun merkezine yerleştirilmiş.

Google, şimdi ilgi alanları etrafında odaklanmış yeni Google+'ın çok daha basitleştirildiğini söylüyor. Şirket aynı zamanda daha mobil dostu bir tasarımla birlikte büyük veya küçük ekran farkı gözetmeksizin daha tutarlı bir deneyim sunacaklarını ifade ediyor.

Web, Android ve iOS boyunca yeniden tasarım sürecinden geçen Google+ böylece kullanıcıların tüm platformlarda aynı kullanım kolaylığını hissedebilmelerini sağlayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

G+ eski tasarımı berbattı yenisini denemeye değer gibi görünüyor.

Eskisi kötüydü, yeniside kötü... Yine, yeniden yokolmasını bekliyoruz...

@18 Kasım 2015 18:41 Kendi adınıza konuşun lütfen. Şahsen benim gibi insanların işine yarayan bir platform. Sadece neleri paylaşacağınızı iyi bilmeniz gerekiyor o kadar.

@18 Kasım 2015 18:41 Sana göre kötü. Sen git feysten oyun oyna anca Google'ı aklı yerinde insanlar kullanır zaten.

Vallaha benim uzun süredir gördüğüm Google+ dan pek bir farkı yok. Yoksa haberini mi yeni yapıyorlar :S

@18 Kasım 2015 19:07 Unutmadan ekleyeyim.Ben sadece web kısmına ve kendi profilim + 1-2 gruba baktığımdan bir değişim hissetmemişte olabilirim.

@18 Kasım 2015 19:25 Şu an baktım tekrar. Evet benim hesabımda da değişiklikler gelmiş. Sanırım sıra ile yapıldı.

Yeni tasarım süper olmuş, Benim bile kullanasım geldi. Şahsen girip baktım, Bir kaç ilginç sayfa ve resimler gördüm, Hemen kullanmaya başladım. Google ilk kez bir şeyi eline, Yüzüne bulaştırmadan başardı :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play