Google "ben öyle bir şey yapmadım" diyor!

Son günlerde çok sık dile getirilen şok iddia, Google tarafından resmi olarak yalanlandı!

  • Cem Şancı
Google "ben öyle bir şey yapmadım" diyor!

WhatsApp'ın satışı, teknoloji dünyasını tam anlamıyla karıştırdı. WhatsApp'ın kurucusu iki ortak, uygulamanın satış fiyatını 19 milyar dolara nasıl çıkarttıklarını soran gazetecilere, önce Google'ın 10 milyar dolar teklif ettiğini, ardından bu teklifle Facebook'a gidip fiyatı kızıştırdıklarını ve Zuckerberg'ten 19 milyar dolar aldıklarını açıklamışlardı. 

Ancak şimdi bu iddiaya Google'dan yalanlama geldi. Google'ın başkan yardımcısı Sundar Pichai basına, "biz öyle bir şey yapmadık," diyerek WhatsApp'ın yalan söylediğini ima etti. 

MWC 2014 etkinliğinde konuşan Sundar Pichai, "WhatsApp kesinlikle çok etkileyici bir ürün ancak biz onu satın almak için hiçbir girişimde bulunmadık. Bu haberler tam anlamıyla medyanın uydurması," yorumunu yaptı.

Mark Zuckerberg de hafta başında yaptığı açıklamada, 450 milyondan 1 milyar kullanıcı sayısına doğru koşar adım ilerleyen WhatsApp'ın değerinin 19 milyar dolardan çok daha fazla edeceğini söylemişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Benimde Hangouts tum var yeter bana.Google haklı

öyledir öyledir. googleın yalan söylemesi o adamların yalan söylemesinden daha olası emin olun. gizliliksiz google.

iki ortak ii y...miş. hayırlı olsun google.

maksat facebook'u zarar uğratmak her zaman ki google işte.

Ne gerek var bunlara? Telefon paketlerinde 500 SMS hatta 1000 SMS bedava. Hadi herkeste SMS yok, o zaman E-Posta bedava, hatta hoşlanmadığım Twitter da bedava.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost