Google Bilim Fuarı 2013'te oylama başladı!

Türk kızı Elif'in finale kaldığı Google Bilim Fuarı 2013'te halk oylaması başladı!

Google Bilim Fuarı 2013'te halk oylaması başladı!

Türkiye'den Elif Bilgin'in (16) binlerce proje arasından sıyrılarak 15 Global Finalist'ten biri olmaya hak kazandığı Google Bilim Fuarı'nda (Google Science Fair) birinciyi belirleyecek online halk oylaması başladı. "Muz kabuklarının biyoplastik üretiminde kullanılması" fikrine dayanan çalışmasıyla hem finale kalan hem de Scientific American "Science in Action" jüri özel ödülünün sahibi olan lise öğrencisi Elif Bilgin, şimdi Türkiye'den ve dünyadan alacağı oylarla Büyük Ödül için yarışacak.

İnovasyon kategorisindeki projesiyle finale kalan Elif Bilgin'i oylarıyla desteklemek isteyenlerin www.googlesciencefair.com adresine giderek adının bulunduğu kutudaki "Vote" alanına tıklamaları yeterli.

Jürinin aylar süren titiz değerlendirmesinin ardından gelinen son aşama olan "Büyük Ödül"ün sahibi olacak proje 30 Ağustos tarihine kadar devam edecek online halk oylaması ile belirlenecek. Finale kalan genç bilim insanları, 23 Eylül'de kutlamalar ve büyük ödül için Google'ın Kaliforniya'daki merkezinde buluşacak.

Büyük ödülü kazanan öğrenci 10 günlük Galapagos Adaları gezisinin yanı sıra LEGO, CERN veya GOOGLE'a ziyareti de içeren çok çeşitli armağanların da sahibi olacak. Final galası 23 Eylül'de yarışmanın web sitesinden  (http://www.googlesciencefair.com/) Google+ sayfasından ve Youtube kanalından izlenebilecek.

 Oy vermek için: www.googlesciencefair.com

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

yabancıya verdim. türk kızını beğenmedim. yabancılar maşallah ne güzel

@04 Ağu 2013 18:28 Anlamadigim sen orda yarismaya katilanlarimi inceledin yoksa projelerimi, yabancilarin ne guzellegini gordun. Birde orda kimin kime oy verdigi belli olmuyor, yabancilara yaranacagini dusunuyorsan yaranamazsin!!

MİT ve CIA'in dövüş oyunlarından biri daha! Gerçek dahileri yok edip sahte dahiler üreten bir teşkilat. İşte buna Türk Zekası denir...

Elif'e oy verdim, önemli olan güzellik değil ülkemizi temsil eden arkadaşımıza destek olmak. Ama maalesef bazı arkadaşlar gibi olayları sadece anlamak istediği gibi anladığı veya gördüğü kişilere bilmeden destek olanlar yüzünden ülkemizden adını duyuracak kişiler çıkamıyor. Başarılar Elif...

kotu olsa bıle turke ver kı oda turkıyeyı temsıl etsın

BACAKLARA F<3R

sayın dingil ziyaretci güzelliğe göre oy veriyosanız sized sadece ................... diyorum .. ( hayel gücünüzle tamamlayın )

Tebrik etmek lazım, bu yarışmaya katılmak bile büyük bir başarı. Biz pc başında saatlerimizi geçirip oyun oynarken kız çalışmış ve başarmış.

başarılar elif, güzel bir proje güzel bir Türk kızından

katılımlara bakarsanız genelde USA (Amerika) katılımlı bir proje orada Türkiye isminin geçmesi gurur verici helal olsun kıza.

Başarılar Azerbaycandan :)

yıllardır ingilizce öğrenmeye çalışıyoruz hala bir gram konuşamıyoruz, kız projeyi ingilizce sunuyor helal :)

Konu Dünya.. Ondan dolayı taraf tutmadım Türk var diye Türke vermedim açıkcası. Önemli olan dünyanın gelişimi ve bu yüzden Charalampos Ioannou oy verdim..

Bir TÜRKün orada olması gurur verici birşey ve bence sanaldaki herkez o kızı şuan desteklemeli...

Kızımızın projesi kayda değer, ben de Elif'e verdim oyumu umarım başarılı olur.

Türk kızı demeyelimde yarı türk kızı diyelim.Başarılar

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play