Google, Bing'i hiç "takmıyor!"

Google, en büyük rakibi olarak bilinen Bing'i "takmadığını" böyle gösterdi; gerçek rakibini açıkladı

Google'ın rakibi Bing değil; Amazon!

Google'ın başkanı Erich Schmidt, Almanya'da Google'a karşı oluşan "tekel" tepkisi üzerine, Alman halkını yatıştırmak amacıyla şu sıralar Almanya'da bulunuyor ve Google'ın misyonunu anlatmaya çalışıyor. Almanlar, Google'ın kendine rakip gördüğü Avrupa'lı firmaları arama sonuçlarında aşağıya ittiğini veya sonuçlardan çıkardığına inanıyor.

Schmidt ise bunun doğru olmadığını ve Google'ın tüm rakiplerine tarafsız davrandığını vurguluyor. Söz rakiplerden açılmışken Schmidt ilginç açıklamalarda da bulundu. Herkesin Google ile Bing arasında bir rekabet bulunduğunu düşünmesine rağmen Google'ın Bing'i veya Yahoo'yu ciddi bir rakip olarak görmediğini ama arama konusunda Amazon'dan çok çekindiklerini itiraf etti. Kullanıcıların bir şey satın almak istediklerinde Amazon'da arama yapmaya alışkın olduklarını ve bunun da Google için önemli bir rekabet oluşturduğunu anlatan Schmidt, bu argümanla Almanları ikna edebildi mi bilinmez ama Google hakkındaki önemli bir sırrı açık ettiği kesin. 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

ben evde google kullanmıyorum artık bingle her işimi görüyorum kullanmamda

Ben de Google'u artık bilgisayarlarimdan ucurdum .

Google ın bu kibiri geleceği için iyi görünmüyor.

Google kullanmayalı 5-6 ay olmuştur bing ve ie11 işlerimi görüyor. Youtube kullanıyorum :)

@16 Eki 2014 17:09 Yav, aç artık şu gözlerini....

@16 Eki 2014 17:09 bne yakında youtubeyide temelli silicem farklı video sitelerine geçicem daha karar vermedim

@16 Eki 2014 21:17 Google ın youtube u alması zaten çok kötü oldu.

her ne kadar bing daha sempatik gelsede google kadar isabetli ve işe yarar sonuçlar veremiyor. yahooyu saymıyorum bile o arayüzle daha çok kaybeder.

Bing ile arama yapınca google kadar alakalı sonuçlar bulamıyorum.

@16 Eki 2014 17:19 aslında buluyorda tarama sistemi farklı olduğu için ilk sıralarda aradığınız şeyler çıkmıyabilir sonlarda belki bir sonraki sayfada çıkar ancak ben bu halini seviyorum artık aman google bulaşmasın bana

Yok bide taksaydi

Baidu bile benim siteyi nerdeyse hergün indexliyor. Bilgi çalmaktan vazgeçmeyen Microsoft, Bing ürünü için de darbe aldı. Şaşırmamak gerek. Google da bilgi çalmaktan vazgeçeçek gibi görünmüyor. Onun sonu da Bing gibi olacak inşallah.

Google ı da sevmem ... zaten 4 senedir de kullanmıyorum ama bu bing seviciliği ve ona değer katma çalışmaları nedir anlayamadım. bizim burda kediye kedi derler .. anlatabildim mi? bing nedir ya.. başlamadan bitti o zaten..

Herkes neyi kullandığını sıralamış hemen. Google bu işi en iyi yapan firma rakibi de yok gibi mütevazı davranmışlar. 2000 senesi altavistadan google a geçtim. Geçiş o geçiş.

Yandex i deneyin. Websiteleri yapımında özellikle görselleri iyi bir kaynak benim için...

birisi yandex demis, rus yada cin internet sitesi kullanacagima amerikali sitelerden isimi yaparim her zaman

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir