Google bir uygulamanın daha üstünü çizdi!

Uygulamaları ve web servislerini gözünü kırpmadan kapatan Google'ın son kurbanı, bakın kim oldu!

Google Schemer kapanıyor!

Google'ın "yapılacaklar listesi" olarak lanse ettiği Schemer uygulaması kapanıyor.

Benzer ilgi alanlarına sahip insanların birbirlerini bularak hedeflerine daha kolay ulaşmalarını sağlamak amacıyla geliştirilen sosyal web uygulaması, yeterince ilgi görmediği gerekçesiyle 7 Şubat'ta kapanacak. Uygulamada kullanıcılar, örneğin, "paraşütle atlamak istiyorum" gibi bir hedef belirleyerek bunu yapılacaklar listesine ekleyebiliyordu. Ardından da benzer hedefleri olan insanlarla tanışma ve aktivitleri beraber gerçekleştirme imkanı bulabiliyordu.

Fakat uygulama ne Google'dan yeterince destek alabildi, ne de kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarabildi. Bu durumda da Google, beklenen kararı verdi ve uygulamanın üstünü çizdi. 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Google komple kendini kapat sende rahat et bizde böyle servisleri kapatarak yorma kendini

İyice tekelleşiyo Microsoft bile bu kadar ileri gitmemişti

bu gugılın yaptığı tam amele işi ya....

Adam yeni servislerinin reklamını yapıyor haber veriyor olmadı ana sayfada aşağıda link veriyor. Buna hiç destek vermedi ki ilk defa duyuyorum.

kompleksli ve kendini beğenmiş bir şirket. ayrıca devletin casus elemanı ve paragöz olduğunuda unutmamak gerek

Chip; artık reklamlarınızdan haber okunmuyor! Sol tarafı Fatih Terim'in resmi kaplamış durumda. Firefox'ta da Chromium'da da aynı durum söz konusu...

@16 Oca 2014 17:00 Firefox için önerim:adblock eklentisini kullanmanız olacaktır.En azından reklamlardan %95 kurtulursunuz

google kendi kendine bir şeyler yapıp duruyor. mantık şu; ya tutarsa.

Ben en çok Google+'a sinir olmaya başladım. Yaptığım bir yorumun, mesela, neden Googl+'ta çıkmak zorunda olduğunu anlamıyorum. Bir android uygulamasına yaptığım yorumun Google+'ta çözükme nedenini, hadi onuda geçtim, firmaların benzer zorlamalarını anlamıyorum. Biz kullanıcılar bu zorbalıklardan ne zaman kurtulacağız ya. Kullanışsız (bir kere bile tıklayıp çalıştırmadığımız ama kaldıramadığımız gibi boşuna yer ve hafıza dolduran) bloatware'lar, gereksiz blog yönlendirmeleri, zorunlu kurulumlar, yeter artık ya. Asus'ta bir bloatware belası var mesela, bir tanesini bile kaldırdığınızda tüm driverlar iptal oluyor. Var mı böyle bir saçmalık.

amaçsız bir uygulamaymış. şimdi okudum yeni öğrendim. kapasınlar :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir