Google: Bu dedikodu ortalığı karıştıracak

Bu dedikodu çok konuşulacak: Google'ın satın almak için düğmeye bastığı dev isim kim?

  • Ümit Öncel
Bu dedikodu ortalığı karıştıracak
eBay, Skype'ı satacak mı?

Kullanmamış olanlar bile Skype'ın adını bilirler. Dünya çapında en popüler VoIP servis sağlayıcılarından biri olan Skype, internet üzerinden ucuz sesli görüşme hizmeti sunuyor. 2008'in son üç ayında gelirini %26 oranında arttırmış olması da, başarısının bir kanıtı. Fakat son zamanlarda ortalıkta dolaşan bir söylenti Skype'ın geleceği konusunda kafalarda soru işareti yarattı. Sızan bilgilere göre şu anda ünlü açık arttırma sitesi eBay'e ait olan Skype ile Google ilgileniyor.

Normal şartlarda Skype gibi altın yumurtlayan tavuğu satmaya yanaşmayacak olan eBay ise, son mali tabloda gelirlerinde %7 oranında düşüş yaşaması nedeniyle Skype'ın Google'a satışına sıcak bakıyor. Pek çok uzman eBay'in, 2005 yılında tam 2,6 milyar dolar (yaklaşık 4,2 milyar TL) karşılığı satın aldığı Skype için değerinin üzerinde bir para ödemiş olduğu konusunda hem fikir. Buna rağmen 2007'nin Kasım ayından beri Skype ile ilgilenen Google'a olumlu yanıt vermeyen eBay, krizle beraber bu konuyu daha ciddi bir şekilde düşünmeye başladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

google yakında hertarafı alır demedi demeyin...

Çok iyi belki skype geliştirir daha güzel bir skype yapar şuan ki durumu hiç iyi değil

İşte atak diye ben buna derim. Microsoft Live 'a mükemmel bir karşılık olur.

Max_Real Qnx

Ellerindeki Googletalk adam gibi hale getirseler daha iyi yaparlar.
Windows, Linux, Mac 3 ortamdada sorunsuz vidyo ve ses konfreansi yapacak bir hale getirirseler daha iyi yapacaklarini dusunuyorum.
Skypee voip alaninda ilkdi simdi ise onun gibi 100 lerce program var sacma bir is olur alirlarsa.

Google'den bir taraflarımızı kurtamaya bakalım dimi...

google sız internet çöplükten farksız olur iyi ki var..

Google Skype'ı alırsa artık konuştuğunuz konu ile ilgili reklam gösterir. Ardından dinleniyoruz diye şikayetler ortaya atılır Gmail'de olduğu gibi.

Google Skype'ı alırsa artık konuştuğunuz konu ile ilgili reklam gösterir. Ardından dinleniyoruz diye şikayetler ortaya atılır Gmail'de olduğu gibi.

Google yakında Microsoft'u da satın alır

Hayır diyemezler :) Google zaten, messenger konusunda kendini geliştirmek zorunda Video alanında Youtube ile tekeller. Arama motoru konusunda tekeller. Yükselen bir Gmail hizmeti söz konusu.

Hotmail sadece ve sadece msn ile kullanıcı kazanıyor. Google SKYPE ile bunu baltalarsa microsoft hotmaili kapatabilir :D

Bence Google'nin amacı dünya devi olmak yönünde değil. Google adı, hat safhaya ulaşıldığında bedelinin ne olabileceğini tahmin bile edemiyorum. Google bana kalırsa bu yöntemler ile sürekli prim kazanıyor ve sonuç kaçınılmaz, satılır. Alacak isim de yine Microsoft'tan başkası değil.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play