Google+ bu kez başaracak mı?

Adı hayalet kasabaya çıkan, Facebook karşısında ezilen Google+ cephesinde işler değişiyor mu?

Google+ bu kez başaracak mı?

Google tarafından yaklaşık bir buçuk yıl önce duyrulan sosyal ağ hizmeti Google+, ilk başlarda teknoloji dünyasında büyük heyecan yaratmış; ancak kullanıcıların deneme-yanılma sürecinden sonra, burun kıvrılan bir platform haline gelmişti. Birçokları tarafından Facebook'un alternatifi olarak görülen Google+ bu büyük beklentiyi en azından şimdilik karşılayamamış görünüyor.

Peki geçtiğimiz bir buçuk yıl boyunca Google+ ne kadar popülerlik kazandı? Venture Beat'ten Brad Feld'e göre; Google'ın sosyal ağ hizmeti için uyguladığı "yavaş ama derin" politikası, Google+'ı yavaş yavaş beklenen seviyeye ulaştıracağa benziyor. Feld, Google+'ın diğer tüm Google hizmetleriyle tam uyumlu olmasının, bu konuda büyük yardım sağlayacağını düşünüyor. Bu uyumluluk, Feld'e göre, Google+'ı Facebook'a ağır ama emin adımlarla yaklaştırıyor. Çok yakın bir gelecekte olmasa da, Google+'ın Facebook'u yakalaması sürpriz olmamalı.

Google'ın amacı bu muydu bilinmez ancak, Google+'ın Facebook'un yerini alacağı günleri görecek miyiz, merakla bekliyoruz...

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Keşke Facebook'un yerini alsa.. Arkadaşlarım falan Google+ kullansa direk Facebook hesabımı kapatırım..

herkes için problem aynı "arkadaşlarım gereçse bende geçerim" bu yüzden eğer bir şey olurda Google+ a geçiş başlarsa bu domino taşlarının birbiri ardına devrilmesi gibi bir şey olur. Facebook ta arkadaşını kaybeden kendini Google+ da bulur.

kullananlar hiç güvenmesinler bence googleın canı sıkıldığında bu hizmeti de kapatacağı belli

Facebook'u zor geçer..

google'ın hangi hizmeti Türkiyede tam anlamıyla işe yarıyor ? Diğer google hizmetleriyle ortaklaşa çalışsa ne yapayım ben diğer hizmetleri yarım yamalak olduktan sonra...

İlk önce malesef insanların bi Google hesabının olması içerik sayfalarının Google a geçmesi gerek çok büyük bir taşınma bu ama olabilir sonuçta insanlar sürekli oyun isteği yapanlardan ve reklamdan virüsten bıktı

@20 Oca 2013 16:41 İşim dolayısıyla bir çok insan tanıyorum ve hepsinin Google hesabı var herkesi kendiniz kadar az okumuş sanmayın. Genelleme yapmak keza cahillerin işidir.

Youtube Google'a ait değil mi, ben olsam youtube videolarının facebookda paylaşılmasını engeller ve youtubedan paylaşım yapabilmek için google+ hesabı kullanılmasını şart koşardım. Bu sayede sadece video paylaşımı engellemek bile facebooku bitirip tarihin tozlu sayfaları arasına anında yollar. hiç kimse facebooku beyaz mavi sayfası için takip etmiyor. yani sonuçta google+ takip edilmiyor tamam ama orada takip edilen şey yine büyük oranda google youtube videoları, bu nedenle vah efendim bizim google+ neden bu kadar takip edilmiyor diye üzüldüklerini hiç sanmam.

@20 Oca 2013 16:53 ben olsam microsoftun yerinde engellerdim firefoxu,chrome,openoffice'i ve hatta tüm üçünü parti yazılımları...

@20 Oca 2013 16:53 Zihniyete bak hocam. Google ve onun gönüllü köleleri...

bence facebook u geçmesi zor biraz google +nin

Bwn kullaniyorum. Gerçekten kargaşadan uzak ve son derece huzurlu. En guzeli de herkes kendini filozof sanmiyor facebook kullananlar gibi. Mümkün olsa da onlar hiç gelmese. Felsefeden soğudum yeminle.

Google+ başarılı görünmüyor ama çoğu markanın çok sayıda takipçisi var bu bile geleceği olduğunu gösteren bir referanstır.

gugıl tam olarak neyi başarmış ki bunu başarsın?...

Google face üzerinden video oynatmayı (paylaşmayı) yasaklamaz. Siz hiç size gelen parayı durduk yere kesermisiniz...?? Bu engelleme olayını arkadaşlar bi hayli abartmışsınız. Bir firmanın üçüncü parti yazılımları, uygulamaları veya paylaşımları yasaklaması demek onun para kaybetmesi anlamına gelir. Millet olarak engellemeye meraklı olduğumuz apaçık ortada...

google fecebooku gececek bunu zaman gösterecek

Son zamanlarda yapılan yeniliklerle Google+ resmen Facebook'un zaman tünelini kopyalamış durumda. Bu durum Google'ın Sosyal Paylaşım sistemlerinde standartları Facebook'un kabul ettiği anlamına geliyor. Ben Facebook'un Zaman Tüneli zımbırtısına hiç alışamadığımdan dolayı Goole+ yı kullanmaya başlamıştım. Fakat bu durumdan birçok kullanıcı rahatsız olduğu için Facebook ta aslında zaman tünelinden yavaş yavaş sıyrılma derdine düştü (son zamanlardaki hali zaman tünelinden bir hayli çıktı) ama enteresandır Google göz göre göre Zaman Tüneli olmasada ekranı ikiye bölmesi yayınların sağlı sollu gelmesiyle Facebook un gerisinde kaldığını ve standartları Facebook un belirlediğini kendi yaptıklarıyla kabul etmiş oldu.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir