Google çalışanına IE ödülü!

IE, bir Google çalışanına ufak bir servet kazandırdı. Serveti veren ise, Microsoft'un ta kendisi!

Google çalışanına IE ödülü!

Microsoft'un geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığı ve Windows 8.1 ile Internet Explorer 11'de güvenlik açığı bulanlara para vaadettiği ödül programının ilk kazananı bir Google çalışanı oldu.

IE 11'in önizleme sürümünde var olan güvenlik açıkları ile ilgili ödül programına çok sayıda başvuru aldıklarını açıklayan Microsoft yetkilileri, bu başvurulardan birinin ciddiye alınması gereken bir risk olduğuna karar vererek başvuru sahibine 11 bin dolar kadar bir para ödülünün verileceğini açıkladılar.

Güvenlik açığını bulan kişi ise Ivan Fratric adlı bir sistem güvenliği uzmanı. Halen Google'da çalışan Fratric geçen yıl, yine Microsoft'un düzenlediği, güvenlik yazılımları yarışmasından da 50 bin dolar kazanmış.

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

işte microsoftun tarafsızlığı... mobil platformuna uygulama çıkartmayan googlea para bile verir gerektiğinde.

@16 Tem 2013 21:12 tarafsız olduğu için google çalışanına para vermiş zaten. ona para vermekten hiç memnun kaldığını sanmıyorum

@16 Tem 2013 21:50 Mesele o zaten bazen bazı şeyleri memnun olmadığın halde yapmalısın. Google bunu anlamıyor. Pazar hakimiyeti için yarışmak yerine rakibinin önüne taş koymaya çalışıyor. Microsoft un yaptığı youtube uygulamasına reklam gösteremiyorum ben onda diye yapmadığını bırakmadı. Yapsaydın o zaman kendi reklamlı uygulamanı :p

@16 Tem 2013 21:12 kusura bakma yanlış anlamışım mesajını aynı şeyden bahsediyomuşuz

Google , Windws Phone uygulama çıkarmasın ama Microsoft Google'a para versin. İşte tarafsız bir dev şirket.

Microsoft'un sahibi ateist, Google'ın sahibi ise Musevi..Ateist servetinin yarısını yani 31 milyar doları insanlığa yoksul insanlara harcadı.... Google'da daha böyle bir duymadım..

@16 Tem 2013 22:10 öyle olsa bile adamların kendi seçiminden sana ne? her işe dini karıştırıyorsunuz :)

@16 Tem 2013 22:10 Aynı zamanda ateist adamlar katliamlarda bulunmuş ve dindar insanlar da sömürülen insanlara yardım göndermiştir :) Ahlak vicdan ve kişiliğin hatta insanlığın ne dinle, ne de etnik kökenle alakası vardır.

microsoft ie yi silsin parası cebinde kalsın nasılsa kullanan yok :)

Microsoft yaptığı yarışmayı kazanan rakibi bile olsa ödülünü veriyor. Google da rakip diye wp ye destek vermeyedursun bide iğrençleşip microsoftun daha iyi yaptığı youtube uygulamasının kaldırılmasını istesin...

Bana her yeni bilgisayar ile birlikte zorla işletim sistemi satan tarafsız bir şirket.

@16 Tem 2013 23:48 İşletim sistemini almak zorunda değilsin. Mahkeme kararları var ülkemizde. Uymak zorundalar. İşletim sistemini istemiyorum deyip freedos biçimde alabilirsin. Tabii ki işletim sisteminin parası da fiyattan düşecek.

@16 Tem 2013 23:48 MS köleleri yorumunu sevmemiş... yazık onlara...

@17 Tem 2013 08:21 "Bağımsız" mahkemeler malesef seninle aynı düşünmüyor. Ya da mahkemeler beni tiye almıyor, hangisi acaba?

Adam microsoftun acıkları yüzünden köşeyi dönmüş :D

@16 Tem 2013 23:53 ki o açıkları kasten bırakmadıklarıda belli değil...

Google'da çalışan biri için 11 bin dolar bir servet değil ki :) Eminim Microsoft kendine yedirememiştir o ödülü.

google son 3yıldır çok antipatik gelmeye başladı. hep gizliden bir kuyu kazma durumu var.

Adam microsofttan geçiniyormuş :))

Ayaklarını uzatıp sıcak çikolatısını yudumlarken Microsoft'un açıklarını bularak para kazanmak özellikle bir Google çalışanı için müthiş bir duygu olsa gerek.

@orhanbayram Google çalışanları çok çalışkan insanlardır, bunları mesai molalarında yapıyorlar düşünün :D

Bazen teker bazen teker teker

bu iki şirket gövdeleri ayrı görünen fakat kökleri bir olan firmalardır.Bu adamlar bu işleri para için yapmaz vitrinde öyle görünür ama.Bunların derdi dünya hakimiyetidir.Bu işlere herkesin kafası basmaz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play