Google çalışanının Chrome'lu cep hayali

ChromePhone ile tanışın: Android ve Chrome OS birleşirse, ortaya işte bu cep çıkar!

  • Zeynel A. Öztürk
Google çalışanından ChromeOS'lu cep: Chromephone

Google'ın Android'in yanında ismini çok fazla duymadığımız, ChromeOS adında bir işletim sistemi daha var. Android telefon ve tabletlerde son derece popülerken, ChromeOS sadece bu işletim sistemine özel laptop'larda kullanılıyor.

Web tabanlı ChromeOS ile uygulamaları yerel olarak depolayan Android'in yolları gelecekte bir gün kesişebilir mi, bunu bilmiyoruz. Ancak bir Google çalışanı, bir gece uyumayarak iki işletim sistemini hayalinde şimdiden kesiştirmiş ve ortaya yukarda gördüğünüz çalışmayı çıkarmış.

Google çalışanı Zach Alcorn'un Google+ profilinde paylaştığı "ChromePhone" çizimi, ChromeOS'un Android'e gelmesi halinde nasıl görünebileceğini gösteriyor. Alcorn, bu tür bir Android arayüzünün de çok hoş olacağını düşünüyor. Aslında benzer bir iş gören GoogleNowXE ve Chromium OS gibi temalar halihazırda mevcut.

Telefonlarımız gelecekte internete ve butluta daha bağımlı hale gelirse, Alcorn'un hayalinin gerçeğe dönüşme olasılığı belirebilir. Yine de ChromeOS'un eski sürümleri ile sorun yaşayanların bu hayale sıcak bakmamalarını anlayabiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ubuntuyla mac osx i birleştirdiği gibi yapmasın da..

su microsoftun tekelinden kurtulalımda extra ne cıkarırlarsa cıkarsınlar bence iyidir.

cep pazarı iyice genişleşin rekabettten herkes faydalansın...

telefonumun asla bir yaşam destek ünitesine bağlı kalmasına müsaade etmem

chrome phone androidden daha performanslı olacagı kesin cünki android sanal makina üzerinde calışıp sistem ve pili tüketen bir işletim sistem chrome wp8 ve iosla yarışabilecek kapasiteye rahatlıkla erişebilir birde alt yapı olararak tüm telefonlara sadece google update yaparsa tadından yenmez sadece işlemci ve telefonun kapasitesi yetmiyorsa updat almaması olursa tadından yenmez...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play