Google cepte Microsoft'u devirecek mi?

Akıllı cep telefonları arasındaki rekabet durmak bilmiyor. İşte Google'ın inanılmaz yükselişi...

  • Ali Güngör
Android'in hızlı yükselişi sürüyor
Microsoft yerini Google'a kaptırmak üzere

Google'ın Android işletim sistemi Amerika'da hızlı bir yükseliş ile payına yüzde 4 kattı.

Android bu sayede yüzde 13 pazar payı ile, yüzde 13.2 paya sahip olan Microsoft'un hemen arkasında yer alıyor. Microsoft'un payı yüzde 1.9 düştü ama bu durumu Windows Phone 7'nin değiştirmesi bekleniyor.

Android çıkarken tek düşen Microsoft olmuyor. BlackBerry ile 1. olan RIM ve iPhone 4 öncesi modeller ile 2. olan Apple da pay kaybetmiş durumda. RIM yüzde 0.4 kaybederken, Apple yüzde 1 pay kaybetti. RIM'in son payı yüzde 41.7 olurken Apple yüzde 24.4'e sahip.

Araştırmayı düzenleyen ComScore, 49.1 milyon Amerikalı'nın akıllı cep telefonu sahibi olduğunu belirtiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

bence hayal herkes kendi cephesinden şavaşmalı

neden işletim sistemlerini karşılaştırıyorlarki..geçenlerde iphone ile androidi karsılastıryorlardı..android işletim sistemi iphone telefon..sanki androidi bir telefon markasıymış gibi gösteriyorlar..

Türkiye pazarına uzaktan göz kırp.
Okadar milleti hizmetine esir et, Ama Türkiye pazarına girme!!!!
Benim google 'a güvenim yok olmaya başlıyor.
Hadi diyelim gittik android li bir telefon aldık!. Sonra ne yapacaz? Google Türkiye'de kuruluşunu resmileştirsin diye dua mı edecez?
Evet dua ediyor olacaz!
Bizim yöneticilerimizin eminim taleplerinin sonu yoktur ama Türkiye bir kuruluş olup vergi verecek olan bir tek onlar değiller.

İşin özeti ve şahsi yorumum. " Google güveni tekrar sağlamadıkça benim için hiiiiiiç umrumda değil android varmı, windows phone 7'yi geçiyormu vs. vs."

iPhone'un her zaman olduğu gibi ikinci çeyrekte satış ivmesi düşer. Çünkü ikinci çeyrek sonunda yeni iPhone'un tanıtılacağı herkes tarafından bilinir. iPhone satışları 3. çeyrek ve özellikle 4. çeyrekte patlar.

Yani Apple adina panik yapacak bir durum yok bence.

blackberry bold9700 kulaniyorum motorola dridx ciksin gerci cikti ancak sadece usa da dagitimi yapiliyor
Android gececegim

49 milyon Amerikalı. Bu rakam bile iştahını kabartır firmaların. Amerikalılar cep telefonunda fazla özelliği sevmezler ve kullanmazlar genelde ama yeni çıkan modeller ve pazarın daha doymamış olması cep telefonlarının geleceğinin parlak olması demek.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play