Google Chrome 3 hazır; indirin, deneyin!

Google web tarayıcısını geliştirmeye tam gaz devam ediyor. Yenilikler ve indirme bağlantısı burada!

Google Chrome 3 hazır; indirin, deneyin!

Google, Chrome 2'nin beta etiketini söktüğünde takvimler Mayıs ayını gösteriyordu. Bu etiketi ne kadar sevdiği bilinen internet devi, aynı sevgiyi Chrome için göstermeye hiç niyetli değil; Chrome 3 de bugün beta etiketinden kurtuldu ve kararlı sürüm olarak indirilmeye sunuldu. Ve Google; eğer bu hızla çalışmaya devam ederse, çok yakında Chrome 4'ü de hazır hale getirecek gibi görünüyor. Sadece 1 yılda 3. sürüme terfi etmeleri bunun en güzel kanıtı...

3.0.195.21 sürüm numarasıyla indirilmeye sunulan yeni Chrome, Chrome 2'ye oranla dikkat çekici yeniliklere sahip. En önemli yenilik ise hız konusunda karşımıza çıkıyor. Chrome 3, önceki sürümlere oranla çok daha hızlı. Google'a göre tarayıcı, ilk beta'dan bu yana yüzde 150 oranında hızlanmış durumda.

Tarayıcının açılış sayfasında da önemli iyileştirmeler yapılmış. Bu sayfa artık eskisine oranla daha fazla kişiselleştirme seçeneği sunuyor. Dilediğiniz siteyi buraya sabitleyebiliyor; küçük resimlerin yerlerini değiştirebiliyorsunuz.

Ve nihayet Chrome'a da tema desteği...

Arama kutusu, ya da bilinen adıyla Omnibox da yeniliklerden nasibini almış durumda. Chrome 3, diğer sürümlere göre daha akıllı bir Omnibox'a sahip. Artık buraya bir şeyler yazdığınızda açılan menüde hangi seçeneklerin öneri, hangi seçeneklerin geçmiş, hangi seçeneklerin favorileriniz arasında yer aldığını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

En önemli yenilik ise hiç kuşkusuz tema desteği. Chrome kullanıcıları, artık tarayıcılarının görünümünü farklı temalar kullanarak değiştirebiliyor. Bunun için yapmanız gereken, Seçenekler penceresiniz açmak ve Kişisel Öğeler sekmesi altında yer alan Tema al düğmesine tıklamak. Hemen ardından yeni bir sekme açılacak ve mevcut temalar listelenecek. Artık bu temalar arasından dilediğinizi seçip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hatırlanacağı gibi, Google Chrome'dan Chrome 2'ye geçişte, neredeyse hiç yenilik yapmamakla eleştirilmişti. Şimdiyse, Chrome 2'den Chrome 3' e geçerken yukarıda da bahsettiğimiz gibi önemli bir takım değişiklikler hemen göze çarpıyor. Eğer yeni Chrome'u indirip denemek istiyorsanız aşağıdaki indirme bağlantısına tıklayabilirsiniz. Halihazırda Chrome kullanıyorsanız, tarayıcınız zaten yeni sürüme geçmenizi sağlayacaktır. Ama unutmamanız gereken bir detay var; Chrome 3 sadece Windows için indirilme sunulmuş durumda...

Download: Chrome 3.0.195.21

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

chrome 4 kullanıyorm walla :)

iyide arkadaşlar chrome 4 şu an kullanılabilir durumda zaten

Bende netbookta Chrome 3 kullanıyorum çok mennunum.Bilgisayarı hiç kasmıyor ayrıca da çok hızlı ve kararlı çalışıyor.

Chrome basit, hızlı ve konforlu.

4 var ama beta

ben de chrome 4 kullanıyodum format atıldı.nerden indirdiğimi unuttum adresi versin biri

Alıntı''iyide arkadaşlar chrome 4 şu an kullanılabilir durumda zaten''

Chrome 4 daha beta çoğu sayfayı açamayabilir.Güvenlik açığı çıkarabilir.Chip Online ondan söylemiş ;)

chrome 4 kulananlar sizinki bişeymi bende chrome 9 kulanıyorum çok menunum bu kadar stabil olmaz googlede dayım var bilgi departmanında çalışıyor o verdi

rss desteği var mı bunun

ismim taylan en baştaki yazıyı yazan da benim, ben chrome 4 kullanıyorum ve herhangi bir yerinde beta ibaresini görmüyorum.

Ben Henüz geçmem bende yavaş firefoxdan.
belki 4-5v de geçerim

evet beta yazmıyor ama, indirirken beta diye uyarıyordu hatırladığım kadari ile. nese boş ver ;)

"chrome 4 kulananlar sizinki bişeymi bende chrome 9 kulanıyorum çok menunum bu kadar stabil olmaz googlede dayım var bilgi departmanında çalışıyor o verdi"

ne için böyle bir şey söyleme ihtiyacı duydunuz ki?...

4 çıktı dediler : ) bende 9 da var dedim şimdi burada resmi olarak 3 çıkmış deniyor onalr 4 diyor bende 9 diyim bakalım dedim 3 ve 4 arasında ne fark var onu bir söylermisiniz acaba

Sen de yorum yaz