Google, Chrome 40 için 90 bin dolar harcadı!

Google'ın, Chrome'un 40. sürümü için ufak bir servet harcadığı ortaya çıktı...

  • Cem Şancı
Hata avcıları Chrome 40 için 90 bin doları kaptı

Google Chrome'un son sürümü için yapılan hata ayıklamasında 62 yeni açık bulundu. Bu açıkları bulan hata avcıları ise Google'un ödül programından  toplam 88.500 dolar ödül kazandılar.

Hatalardan 17'sinin Chrome'un FFmpeg, ICU ve DOM modüllerindeki önemli boyutta hafıza hatası olduğu ortaya çıktı.

Hata avcılarından Yangdingning 53.500 dolarlık hata ayıklama ödülü fonundan 9.000 dolar alırken, Cloudfuzzer isimli avcı ise  12 bin dolarlık ödül aldı. Google ayrıca, başka güvenlik açıkları için de ödüllere 35 bin dolar daha ekledi ve toplam 88.500 dolarlık ödül havuzu, farklı avcılar arasında paylaşıldı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Eskiden beğenirdim ama son zamanlarda çok yavaş açılıyordu ve pc yide kitlemeye başladı bende kaldurdım ie 11 daha iyi.

@27 Oca 2015 10:45 google chrome 64bit versiyonunu kur

Chrome'u görev çubuğuna sabitledim ve simgesine tıklayıp açtığım anda görev çubuğundaki tüm simgeler baştan yükleniyor. durum her seferinde aynı. tek sorun bende mi acaba? önceki sürümde böyle bir durum söz konusu değildi.

Windows 8 de 8.1 de chrome da firefox da cok kotu ama Windows 7 de iyiler

Pc kitleme sorunu şüphesiz bir gerçek. Ram oranı çok yüksek, bunun için de uğraşmalilar

Artık Chrome kullanmıyorum. Tek başına tek bir sekmede 1GB bellek tüketiyor. IceDragon kısaca silahlı Firefox kullanıyorum...

Comodo'ya da tavsiyem Chrome'a dikkat etmeleridir; çünkü Comodo Dragon, Chrome üzerine kuruludur ve Comodo IS ile sunulan bir programdır. Dragon'un bellek yükü Comodo IS'ten zannedilebilir. Bir browserda tek sekme için 1GB bellek yükü çok fazladır...

Google Chrome' nin yolu açık...

Os X'te safari, Windows'ta ie'nin son sürümü...

chrome tam bir felaket artık operaya geçin çok hızlı ve stabil...

Chrome'un gözle görünür bir şeyi olmamasına rağmen hala saçma sapan sürüm yükseltiyorlar. Artık Chrome kullanmıyorum, kaldırdım çünkü her açtığımda görev çubuğundaki simgeler (kısayol ikonları) 2 defa yenileniyor. 3 Gün uğraştım bilgisayara format bile attım ama nafile.

microsoftun yeni tarayıcısını bekleyin, bence pişman olunmayacak bir tarayı bizi bekliyor windows 10 ile

yandex gibisi yok

@27 Oca 2015 16:50 haklısın, işe yaramazlık konusunda yandex in eline kimse su dökemez...

Google her alanda tökezliyor. Yaptığı her işin modası geçti. Meydanı bir süre boş buldu, boyama işlerle para topladı. Gerçek işlere gelince sonuç fiyasko...Ölümsüzlüğe çare bulamadan bu firma yok olur. (Google'da özel bir ekip ölümsüzlüğe çare arıyor...geldikleri psikolojik durumu anlayın..)

@27 Oca 2015 22:44 bilader sen neyin kafasını yaşıyorsun söylede bizde bilelim :D :D :D

Ölümsüzlüğün bir yolu var...

ben win 8.1 de firefox kullanıyorum daha ne kilitlendiğini gördüm nede çöktüğünü gördüm nede kastığını gördüm biraz paraya kıyında düzgün bir makina alın kurtulamadınız antikalardan sonra gelip kasıyor diyorsunuz

Crome için servet döktü diyince bende sandım ki 1-2$ milyon harcadılar sandım. 90 bin dolar bu şirketler için eldeki kir bile sayılmaz. :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play