Google Chrome daha da güçleniyor!

Google'ın hızlı tarayıcısı Chrome, yeni eklenen bu özellik sayesinde daha da iyi olacak!

  • Ali Güngör
Chrome'a PDF okuyucu geliyor
Artık eklentiye gerek kalmayacak

Chrome internet tarayıcıya yeni bir özellik ekleniyor. Normalde PDF dosyalarını okumak isteyen kullanıcılar eklenti kurmak zorundaydı; ancak bu durum değişiyor.

Netscape Plugin Application Programming Interface kullanılarak Chrome'un geliştirici kanalında bulunan 6.0.437.3 sürümü, PDF dosyalarını eklenti kurmaya gerek kalmadan destekleyecek.

Google'dan mühendislik direktörü Marc Pawliger yaptığı açıklamada 'Milyonlarca internet kullanıcısı her gün PDF dosyalarını kullanıyor. Eklentiler sayesinde açılan PDF'ler, klasik internet tarayıcı eklenti modelinde uyumluluk, performans ve güvenlik sorunlarına yol açıyor' dedi.

Chrome'un bir sonraki stabil sürümünde bu özelliğin genel kullanıma açılması bekleniyor. Chrome'un üzerine çalışılan sürümlerine bağlantıdan ulaşabilirsiniz, ancak zaman zaman erişim problemleri söz konusu oluyor.

Bağlantı: Chrome Dev Channel

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bi de indirebilsek normal sürümünü. Hadi youtube yi engellediniz. chrome un ne suçu vardı.

En iyi tarayıcı google chrome bence...

Başlığı görünce gerçekten önemli bir gelişme olacak sanmıştım; ama sanırım başlığı atan kişinin beklentileri oldukça düşük ki bu kadar heyecan yapabilmiş. Eklentiyi tarayıcının içine gömmenin nasıl güçlenme yaratacağını düşünebiliyorsunuz ki?

chrome installer nerden bulabilirm indiremiyorum yahu...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play