Google Chrome Firefox'un izinde...

Google'ın internet tarayıcısı Firefox'un izinde: İşte son gelişmeler, yenilikler...

Google, Chrome kullananları sevindirecek bir geliştirmeye imza attı. Artık Chrome internet tarayıcı da geliştiriciler için eklentilerde ön bakış desteğine sahip olacak.

Geliştiricilerin CSS, HTML ve JavaScript'te yazılmış eklentileri kurcalamak için önce komut satırından bu özelliği etkinleştirmesi gerekiyor. Bu değişikliği duyuran Chrome eklentiler mühendisi Aaron Boodman oldu. Google Chromium blog'unda Chrome'ıne geliştirici ön bakışı özelliğinin artık standart olarak geleceğini belirtti.

"Komut satırı kullanımını kaldırmak ilk adımımız olacak ve bu demektir ki geliştirme kanalında bulunan türden cesur geliştiricilere hazırız." diyen Boodman, eklentilerin Mac ve Linux'ta da destekleneceğini, bunun üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Bir diğer önemli açıklama ise Chrome'da sadece güvenilen geliştiricilerden gelen eklentilerin kurulması yönündeki uyarı oldu.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

chrome 4 ile inanılmaz başarılı olacak bence.

Eğer Chrome eklenti ve theme desteği gelirse hemen kullanmaya başlarım...

Chrome'da Şuan Zaten Tema Desteği Var.

Chrome'un gözü Firefox'un Tahtında anlaşılan kolay gelsin google'a bakalım neler yapacaklar.

Eklentilerden önce bir cok sitede yasanan sorunlara care bulsunlar. Gecenlerde büyük heveslerle kurdugumda facebooktaki chat butonlarina basamiyordum. Tv izleme sitelerinde butonlar javascript oldugu icin onlarada tikliyamiyordum. Belki üstüne gidirek kullanici tarafindan telefi edilebilecek seyler ama ben firefox gibi sorunsuz gelmesini istiyorum. Ancak her seye ragmen chromenin gozumde ayri yeri var. Büyük beklentiler icindeyim.

hep birbirlerini taklit yapıyorlar

bende şu taklitçi taklitçi diye ortalıkta mızmız çocuklar gibi gezenleri anlamıyorum biz kullanıcıların işine yarayacak yani size ne oluyor taklit etmişse bu kadar gurur yapmışsınız.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir