Google Chrome için müthiş bir uygulama daha!

Google, Chrome ile neler yapılabileceğini göstermek için, şimdi de Orta Dünya'yı tarayıcıya taşıdı!

Google Chrome için müthiş bir uygulama daha!

Tolkien'in Orta Dünya'sını sevenler için çok ilginç bir uygulama ortaya çıktı. Orta Dünya'yı Google Chrome tarayıcısı üzerinden keşfetmeyi sağlayan bu web uygulaması sayesinde kullanıcılar hem Orta Dünya hakkında bilgi sahibi oluyor, hem filmlerden etkileyici sahneleri seyredebiliyor, hem de 3D olarak, heyecan verici mekanların arasında dolaşabiliyor.

Chrome'un yeteneklerini sergilemek ve keşfetmek için başlatılan Chrome Experiments projesi kapsamında geliştirilen uygulama PC'de, tablette ve telefon üzerinde, Chrome tarayıcı ile çalışıyor. Uygulama, HTML, CSS ve JavaScript kullanılarak hazırlanmış.

Haritada seçilen bölgeye tıklayan kullanıcı, bu bölge hakkında çeşitli bilgiler aldıktan sonra, bölgeyi 3D olarak gezebiliyor. Birer mini oyun olan bu 3D bölümlerde kullanıcılar bir FPS oynuyormuş gibi, mini oyunu çözmeye çalışıyor. Tolkien sevenlerin eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak bir uygulama... Ama asıl önemi, Chrome tarayıcısı ile neler yapılabileceğini göstermesinden kaynaklanıyor.

Uygulamaya bu link ile doğrudan ulaşabilirsiniz...

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

valla uygulama IE 11 de daha hızlı çalışıyor. şaka gibi :)

Firrefıx'ta da çalışıyor!

evet ie 11 de iyi valla

Son güncelleme ile chrome hata veriyor yahu.

IE 11 de daha güzel :D

Allahım ya ne kadar güzel jrr tolkien gör bak ölümünden 40 yıl sonra bile 80 yıl önce yazdığın eserlerin canlanıyor. Teşekkürler chip hemen bakıyorum. şu an 7. defa hobbiti okuyorum orta dünya evreni pahabiçilemez bir zenginlik.

bir süre chrome kullanan geri dönmez. 16 yıllık uzman kullanıcı ve teknik destek tecrübesi olan biri olarak söylüyorum.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir