Google, Chrome menüsü üzerinde çalışıyor

Windows 8'in Başlat menüsünün olmadığını farkeden Google, Chrome ile bakın ne yapmaya çalışıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Google, Chrome uygulama menüsü üzerinde çalışıyor

Google, Windows 8'de başlat menüsünün eksikliğini farketmiş olacak ki Windows'un görev çubuğuna (diğer Windows'lar da dahil) bir Chrome web uygulamalar menüsü getirmek üzere çalışıyor.

En son Chromium yapılarında ve Google Chrome Canary yapılarında bulunan uygulama menüsünü etkinleştirmek için Chrome'da chrome://flags adresini açmanız ve "Show Chrome Apps Launcher" öğesini bulmanız gerekiyor. Bu ince ayarı etkinleştirdiğinizde Windows görev çubuğuna bir kısayol yerleştiriliyor. Menü, Chrome'u kapatsanız dahi görev çubuğunuzda görünmeye devam ediyor. Menü ile Chrome Web Apps'a direkt olarak erişebiliyor, menü üzerindeki arama çubuğu yoluyla internette arama yapabiliyorsunuz.

Menüyü kapatmak için chrome://flags içerisinden etkinleştirdiğiniz ince ayarı kapatmanız yeterli oluyor. Menü geliştirme aşamasında olduğundan bazı hatalarla karşılaşabiliyorsunuz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

bakalım nasılmış :)

her nedense herkes seferber olmuş windowsta eksik birşeylerin olduğu gösteriyor bize. bua windows 8 'in vista ile aynı kaderi paylaşacağı anlamına geliyor. tanıdığım onlarca yazılımcı windows 8'e şimdiden çizgi çektiler bile

@10 Kas 2012 12:05 Hayat garip. benim tanidiğim bi çok programcı da windows8 e geçti bile. 75TL orjinal windowstan bahsederken windows 8 phone için yazlan uygulamalar da kullanılacakken başarısız olacak demek gerçekten zor. Üstelik vistanin aksine son derece hizli. MS babamin oğlu değil windows 8 mükemmel değil ama farklılığa alişmak zaman ister. siz bi windows 7 ile dokunmatik panel cihaz kullanın sonra windows 8 in gerekliliğini tekrar konusalm

@10 Kas 2012 12:05 Tandığın onlarca yazılımcı hala Windows kullanıyorsa, Microsoft için sıkıntı yok.

Gel, gel, gel, gel, gel, gel, gel efendim gel, gel hele, sultanım ol, gel...

@12:05 tanıdığın yazılımcılar bakkaldaki formatçı amcalar sanırım ?

windows 8 artık durdurulamaz millet seve seve gelecek, seve seve gelmezse ... gelecek

kim takar windows 8 i

Neden her seferinde windowsu yerden yere vuruyorsunuz anlamıyorum (yorumcular) kullandığınız işletim sistemi eminim yine windowstur ve kimse inkar etmesin windows8 gerçekten güzel olmuş..Bence biraz yenilikçi olmayı öğrenin ve değişime açık olun ben windows8 le ilgili şahsi fikrimi söyleyecek olursam bana göre bugüne kadar ki microsoftun en iyi işletim sistemidir...

Her firma kendine göre yama uyduruyor. Yama yama nereye kadar?

sevgili ziyaretçi yanlış yorumluyorsun bütün bu çalışmalar windowsun kişiselleştirmeye nekadar müsait bir işletim sistemi olduğunun ve 3.parti yazılımlara karşı nekadar müsamahakar olduğunun kanıtıdır. mak os x te 3. parti tarayıcılar bile tam perdormansla çalışamıyorlar çünkü apple nekadar dandik bir safarisinin olduğunu saklamak için engelliyor bunu biraz mac deneyimi olan ve fanboy olmayan herkez biliyor. Bugün 12:05 te yazan ziyaretçi arkadaşıma cevaben yazıyorum

Windows 8'i zekiler kullanabilir. Anlayan anladı. Vista ile kıyaslayanlar bile var.

Öyleyse sen unut beni, yeter ki benden isteme, gözlerimde yaş kalbimde sızı, unutmadım seni, unutamadım unutamadım, ne olur anla beni, Başlat menüsü...

bugüne kadar ki en mükemmel sistem win8...bundan 1 sene önce deneme sürümünü lg laptop a kurdum...win7 ile 2.20 saat giden şarj win8 deneme sürümünde 4 saat i geçmişti... o yüzden bilip bilmeden sallamayın... ayrıca açılış süresi...fabrika ayarları...başlat menüsü...sürüsüne bereket özellik... birazcık zekası olan windows 8 ini en iyi sistem olduğunu anlar.. bizim apartmanda 3 aile oturuyoruz....ben diğerlerine windows8 i gösterdim... daha denemeden kestirip attılar...zaten bu tip insanlar beğenmiyor..

@10 Kas 2012 20:54 Vista da ilk ciktiginda yere goge sigdiramayanlar vardi ama kimse kimsenin zeka seviyesine yorum yapmiyordu. Gun gectikce seviye dusmeye basliyor. Baskasinin zeka seviyesi hakkinda yorum yapmak digerlerinin ne haddine. Belki de o "dusuk zekali" insanlarin da bir bildigi vardir. Mesela geriye uyumluluk ya da dokunmatik ekran olmadan win 8 in gercekten cok kullanissiz oldugu gibi.

Windows 8 uygulamalarını kapatmak için ekranın en üstünden en alta kadar fare ile çekmek gerekiyor.Kapat tuşu koyamıyacak kadar akılları yok.Menülere ulaşmak için köşelerde uğraştıcağına küçük de olsa bir simge koyamayacak kadar acizler.

@10 Kas 2012 21:14 Klavyendeki başlat tuşuna basman çıkmak için yeterli Windows 8 arka plandaki uygulamalar yüzünden asla kasmayacak biçimde tasarlanmıştır. Anlaşılan akılla senden çok çalışıyor.

12.05 te yorum yazdım tanıdığım onlarca yazılımcıya formatçı bakkal amca benzetmesi yapanlar olmuş, sadece gülüyorum o arkadaşa :) ve tezimi savunuyorum windows 8 'in Vista ile aynı kaderi paylaşacağını söylüyorum. önümüzdeki günlerde bunu göreceksiniz. hatta siz bile win8 kullanıyorsanı bir süre sonra kafanızda çelişkiler başlayacak win7'ye dönsemmi diye :)

12.05 te yorum yazdım tanıdığım onlarca yazılımcıya formatçı bakkal amca benzetmesi yapanlar olmuş, sadece gülüyorum o arkadaşa :) ve tezimi savunuyorum windows 8 'in Vista ile aynı kaderi paylaşacağını söylüyorum. önümüzdeki günlerde bunu göreceksiniz. hatta siz bile win8 kullanıyorsanı bir süre sonra kafanızda çelişkiler başlayacak win7'ye dönsemmi diye :)

@11 Kas 2012 02:20 sana gülünücek bişeyler yazmadım, ama senin yazdıklarını okudukça hep birlikte gülüyoruz. TEŞEKKÜR EDERİZ ayrıca sana formatçı bakkal amca diyenler de yazdıklarını okuyarak bu sonuca varmış olmalılar. neyse şakayı bırakalım ve sana ciddi bişeyler söyleyim . vista çok kastığı ve donanım canavarı olduğu için kabul görmedi. Windows 8 ise çok hızlı ve düşük donanımlı pc lerde bile çok tatlı çalışıyor. kimse bazı özellikler değişti diye koskoca işletim sistemini yoksaymaz. size kalsa bu ülkeye matbaayı bile sokmayacaktınız

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play