Google, Chrome'un dokunmatiğini yapıyor!

Google, Microsoft'un IE 11 için yaptığını, kendi tarayıcısı Chrome için yapmaya başladı bile...

  • Cem Şancı
Dokunmatik ekranlar için özel Chrome tarayıcı

Windows 8 ile dokunmatik ekranlı PC'lere işletim sistemi desteği geldi. Ancak tarayıcı konusunda kullanıcılar alışmış oldukları Chrom'u arayabiliyorlar.

Google da, Microsoft'un IE 11 için yaptıklarına benzer bir biçimde boş durmuyor, dokunmatik ekranlı PC'ler için Chrome tarayıcısını optimize ediyor. Chrome Canary isimli yeni tarayıcının testlerine başlayan Google bu tarayıcıda, web sayfalarını kaydırarak ilerletmek üzerine bir sistem kurmuş. Ayrıca yine dokunmatik ekranlardan alışık olduğumuz çimdikle yakınlaştırma ve uzaklaştırma fonksiyonu da bulunuyor.

Bu yeni tarayıcının test aşaması bittiğinde, Windows 8'li dokunmatik PC ve tablet sahibi kullanıcılar, alıştıkları Chrome tarayıcı ile web üzerinde daha rahat sörf yapmanın keyfini yaşayabilecekler.

Google ise henüz kesin bir yayın tarihi vermiş değil ancak dokunmatik ekran teknolojisinin hızla yaygınlaştığı bir atmosferde, "kullanıcı kaybetmemek" için Google'ın yeni tarayıcıyı fazla geciktirmeyeceği düşünülüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

her zamanki gibi google = kopyacı.

@06 Ağu 2013 16:46 Google mı kopyacı hey Allahım ya. Şu dünya da en akıllı ve yaratıcı firma Apple ve Google dır ki Apple da jobs gitti gideli eskisi gibi değil.

@06 Ağu 2013 16:46 İyi o zaman bir tek Microsoft yapsın diğerleri kopyacı olsun. Ne kadar dar kafalısınız.

ie 11 ykle bu kadar bastir ne chrome ile uğraşacam

donanımın ve işletim sisteminin destek verdiği bir özelliği yazılımda kullanır hale getirmek kopyacılık mı oluyor.

Chrome çok fazla ram kullanıyor. Bu yüzden şu anda Firefox kullanıyorum...

gugıl ve samsung bunların alayı böyle zaten. şaşırmamak gerekli....

kopyacı olabilir fakat.. Kopyalarını kaliteye erdiriyorlar

google yakında tarayıcının ismini "google explorer" olarak değiştirirse hiç şaşmayın

Dikkat ettiyseniz mevzu bahis sistem Windows 8. Yani Google'ın bir şey çaldığı yok sadece beklemiş, yapmaya bilirdi de. Bundan yıllar önce Chrome'un iOS, Android vs. versiyonları zaten mevcuttu(dokunmatik).

Windows fanboyları her yerde ...

@PeacuxDragon Bu sitede cidden o kadar da büyük Windows fanboy'u görmedim.

Tarayıcıların hepsi chrome benzedi. Tasarım konusunda Google Microsoft'a bayağı ders verdi. Android in yükselişi de Microsoft'un chrome'a geç tepki vermesinden oldu.

Bir zahmet artık yapsın tablette chrome kullanmak facia gibi explorer hızlı am onu kullanmak ayrı bir facia her şeyi sorun, yapta kurtar bizi şundan...

ne kadar kıt zeka MS fanboyu varsa yorum yazmış...

Sen de yorum yaz