Google Chrome'un şakası yok!

Chrome'dan çok sağlam bir adım daha: Chrome, IE ve Firefox'u yenmek için her şeyi yapıyor...

  • Zeynel A. Öztürk
Google, Chrome'e yönetim özellikleri ekliyor!
Chrome ve IE, IT profesyonellerinin gözüne girmek için ellerinden geleni yapıyorlar

Google, Chrome tarayıcısına eklediği yönetim özellikleriyle IT profesyonellerinin Chrome'u Windows, Mac ve Linux ortamlarında yönetebilmesi şansı veriyor.

Google ve Internet Explorer, IT profesyonellerinin işine yarayacak özellikleri ekleme konusunda yarış halindeler. Google yetkilileri konu hakkında şunları söylüyor:

"Bugün, IT yöneticilerinin tarayıcıyı Windows, Mac ve Linux altında, iş gereksinimlerine göre kolaylıkla yapılandırabileceği ve genişletecebileceği Chrome'u sizlere sunuyoruz. İş yerlerinin, standart genişleme araçları kullanan tüm kullanıcılarının Chrome'u yükleyebilmesini sağlayan bir MSI yükleyici meydana getirdik. Grup izinleri için de bir izin listesi ve bir şablon grubu oluşturarak, yöneticilerin tarayıcı ayarlarını kolaylıkla özelleştirebilmelerini sağladık. "

Google buna ek olarak, Chrome'un bazı özelliklerini IE kullanıcılarına sunan eklenti Chrome Frame'e de grup izni desteği ekledi. Google, yeni Chrome yönetim özelliklerinin Google Apps iş müşterileri için de destekleneceğini sözlerine ekliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

win7de ikide bir donuyor kapanıyor. win7 için özel bir sürüm iyi olur ya da bu hatanın düzeltilmesi.

Chrome açıkcası iyi işler çıkarıyor, Google iyi yolda ilerliyor. Ama Mozilla'nın bilgi birikimine erişmeleri için -en azından tarayıcı konusunda- daha katetmeleri gereken çok yol var. Firefox 4 çıktığı zaman çıtayı oldukça yükseklere taşımış olacaktır diye düşünüyorum. Ama geciktiği her gün biraz daha kullanıcı kaybetmesine neden olabilir. O yüzden acele etmeliler, en azından beni kurtarmak için. :)

opera varken dönüp avucu yalarsın

hiç Görev yöeticisinden baktınız mı siz??? Chrome yaklaşık 500.000K götürüyo(tek sekmede) ki bu bilgisayarın acayip yavaşlamasına neden olabilir.Firefox ta bu 105.000K(4 sekmede) Opera ise 70.000K(3 sekmede) götürüyor. Ancak ve ancak bilgisayarınıza gareziniz varsa Chrome yüklersiniz bilmem anlatabildimmi?

"win7de ikide bir donuyor kapanıyor. win7 için özel bir sürüm iyi olur ya da bu hatanın düzeltilmesi."

Sizin sisteminizde bir hata olmalı.

Ben google chrome kullanıyorum tüm tarayıcıları denedim en hızlısı chrome

Opera ve firefox varken ağzıyla kuş tutsa geleceği yer bellidir. O da googlenin logosunun gidebileceği yerdir.

chrome ile devam.

ubuntu üzerinde yaptığım testlerde en hızılı chrome, sonra opera sonra da tabiiki firefox geliyor. bu söylediklerim hepsinin stabil sürümü içindir. chrome, operadan sadece biraz daha hızlı.

Ha ha ha. Operaymış. 11 versiyonunda olan abuklukları daha bugün yaşamış biri olarak, halihazırda avucunu yaladığını belirmek isterim arkadaş!

gkn123 bende 68.000 K görünüyo senin pcde vardır bi bozukluk. Arkadaşlar ben chrome yi eve işteki 15 pcye tanıdıklarıma her yere kuruyorum o kadar güzel özellikleri ve çok çok hızlı olması tercih sebebim. Ayrıca tüm virüsler internet explorerdan ve firefoxtan geliyo her gün bir makineya format atardım şimdi artık kafam rahat chromeyi kuruyorum internet explorer simgelerini siliyorum insanlar mecbur chorome kullanıyo hem pcleri hızlandı sanıyorlar hemde hiç virüs girmiyo bende format derdinden kurtuluyorum. Genede siz bilirsiniz. eninde sonunda kullanacaksınız benden söylemesi.

chrome kurdum denedim ama pek beğenmedim maalesef, bazı sayfaları hatalı gösteriyor, mouse'daki tekerlek ile sayfada hareketi çok fazla. firefox ile devam...

google her ay her hafta yeni şeylere imza atıyor buda demek oluyorki çok kısa zamanda meşur olan chorme un da çok hızlı gelişeceğidir çok daha fazla kitleye ve alana hitap edicektir en çok kullanılan tarayıcı exp. dı bence bunun sebebide çoğu kafelerde başka altarnetif olmamasından çou kişinin evinde pc si var interneti sadece explorer olarak biliyor onun bir tarayıcı seçeneği olduunun farkında bile değiller gerçek bu

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play