Google, Chrome'un Mac sürümünü geliştiriyor!

Google, Mac kullanıcılarının Safari alışkanlığını ortadan kaldırmaya kararlı görünüyor!

Google, Chrome'un Mac sürümünü geliştiriyor!

Google kısa bir süre önce Chrome tarayıcısına yeni bir fonksiyon ekleyerek flash animasyonlar için "duraklatma" seçeneği sunmuştu. Bu sayede dizüstü bilgisayarlar için pil tasarrufu yapılabilmesi hedefleniyordu.

Şirket şimdi Mac kullanıcılarının öneri ve şikayetlerini göz önünde bulundurarak OS X kullanıcılarının bir numaralı tercihi olan Safari gibi verimli bir tarayıcı yaratmak için kolları sıvadı.

Google'ın kıdemli yazılım mühendisi Peter Kasting, Mac kullanıcılarının Chrome internet tarayıcısı ile ilgili bildirdikleri tüm sorunları çözmek için çalıştıklarını doğruladı. Kasting, şimdiye kadar OS X için atılan adımlar arasında  tarayıcı güç tüketimini azaltma konusunda ilerleme kaydedildiğini belirtti.

Chrome'un RAM kullanımını geliştirmek için de çalışma yaptıklarını söyleyen Kasting, tarayıcı sekmeleriyle ilgili bir optimizasyon üzerine çalıştıklarını, arka plan sekmelerinin render önceliğinin düşürülmesiyle birlikte CPU kullanımının rahatlatılacağını da sözlerine ekledi.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

mac os x te safari %0 chrome ise %25 nispetinde enerji tüketimi var adete pili sömürüyor

linux için de çalışsınlar bence son kullandığımda berbattı

daha dun sistemi formatlayip chrome yuklemistim. fakat yukledikten sonra chrome efendi 4 tane gereksiz kisayol yaratmis launchpad'de. pili somurmesi ve islemciyi yemesi ayri vaka zaten. gule gule chrome

Epic Privacy Browser'ı kullanıyorum. Windows-Linux-Mac sürümleri var. Güvenli ve Hızlı. Kesinlikle tavsiye ediyorum, deneyin farkı görün https://www.epicbrowser.com

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir